Zyrtec-D

Terapeutické třída: Antihistaminikum / dekongescens Kombinace

Používá pro Zyrtec-D

Farmakologická třída: Cetirizine

Chemická třída: Cetirizine

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu.

Nedávají žádnou over-the-counter (OTC) proti kašli a nachlazení lék na dítě nebo dítě do 4 let věku. Použití těchto léků u velmi malých dětí může způsobit závažné nebo potenciálně život ohrožující nežádoucí účinky.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Použití se nedoporučuje u kojenců a dětí do 12 let věku. U dětí ve věku 12 let a starší, tento lék se neočekává, že by způsobit různé nežádoucí účinky nebo potíže než v dospělých.

Před použitím Zyrtec-D

Nedávají žádnou over-the-counter (OTC) proti kašli a nachlazení lék na dítě nebo dítě do 4 let věku. Použití těchto léků u velmi malých dětí může způsobit závažné nebo potenciálně život ohrožující nežádoucí účinky.

Mnoho léků nebyly specificky zkoumána u starších lidí. Z tohoto důvodu nemusí být známo, zda fungují přesně stejným způsobem to dělají u mladších dospělých, nebo v případě, že způsobují různé vedlejší účinky nebo problémy u starších lidí. Neexistuje žádné konkrétní informace, porovnání využívání cetirizinu a pseudoefedrinu u starších pacientů s použitím v jiných věkových skupinách.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Spolknout celou tabletu s prodlouženým uvolňováním. Nedrťte, zlomit, nebo žvýkat před polykáním.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Antihistaminikum v tomto přípravku se přidá do účinky alkoholu a jiných CNS tlumících včetně tricyklická antidepresiva (léky, které zpomalují nervový systém a způsobují ospalost). Některé příklady tlumících CNS jsou jiné antihistaminika nebo lék na sennou rýmu, jiné alergie nebo nachlazení, sedativa, sedativa nebo léky na spaní; předpis bolest lék nebo narkotika, barbituráty, lék na záchvaty, které uvolňují svaly, nebo anestetika, včetně některých zubních anestetik , Příklady tricyklických antidepresiv jsou amitriptylin [např. Elavil], amoxapin [např. Asendin], klomipramin [např. Anafranil], desipramin [např. Pertofrane], doxepine [např. Sinequan], imipramin [např. Tofranil], nortriptylin [např. Aventyl], protriptylin [Vivactil], trimipramin [např. Surmontil]. Poraďte se se svým lékařem, než začnete některý z výše uvedených, zatímco vy se užívání tohoto přípravku.

Antihistaminikum v tomto léčivém přípravku může způsobit, že některé lidi, aby se stal ospalost, závratě, nebo méně výstrahy než oni jsou normálně. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo nejsou ve střehu.

Správné použití Zyrtec-D

Antihistaminika může způsobit sucho v ústech, nosu a krku. Pro dočasnou úlevu, pouze bez cukru cukroví nebo žvýkačky, tavit kousky ledu v ústech, nebo použít slin náhražku. Nicméně, pokud vaše ústa i nadále cítit v suchu po dobu delší než 2 týdny, poraďte se se svým zubním lékařem. Pokračující suchost v ústech může zvýšit riziko zubního onemocnění, včetně zubní kaz, onemocnění dásní a plísním.

Decongescens v tomto léčivém přípravku může způsobit, že některé lidi, aby byli nervózní nebo neklid, nebo mají problémy se spánkem. Pokud máte potíže se spánkem, užít poslední dávku tohoto léku za každý den několik hodin před spaním. Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým lékařem.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Bezpečnostní opatření při použití Zyrtec-D

Dostupnost Rx / OTC Rx a / nebo OTC

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

WADA Class WADA antidopingové Klasifikace

Alergická rýma prednison, promethazin, Zyrtec, flutikason nosní, loratadin, Flonase, Benadryl, montelukast, cetirizin, Singulair, triamcinolon, Claritin, dexamethason, difenhydramin, methylprednisolon, Phenergan, Nasonex, fexofenadin, budesonid nosní, Allegra, Decadron, chlorfeniramin, Medrol Dosepak , azelastin nosní

Zyrtec-D Nežádoucí účinky

Zyrtec-D (cetirizin / pseudoefedrin)