žluté zuby a jiné změny barvy: příčiny a léčba

Orální zdraví Trends

Existuje několik příčin zubního zabarvení, včetně

Potraviny / Nápoje. Káva, čaj, cola, vína, a některé druhy ovoce a zeleniny (například jablka a brambory) mohou znečistit vaše zuby.

Jak si vyrobit váš úsměv ještě jasněji

Tím, že několik jednoduchých změn životního stylu, můžete být schopni zabránit zuby zabarvení. Například, pokud jste káva pije a / nebo kuřák, zvážit řezání zpět nebo ukončení dohromady. Také zlepšit své zubní hygienu kartáčováním, dentální nití a používání ústní vody denně, a dostat své zuby čistit dentální hygienistkou každých 6 měsíců.

Pokud se jeví jako abnormální barva bez připraven vysvětlení a vaše zuby, jsou-li přítomny také jiné příznaky, domluvte si schůzku vidět svého zubaře.

Možnosti léčby bělení zubů se může lišit v závislosti na příčině zabarvení a může zahrnovat

Použití správné čištění zubů a používání dentální nitě techniky

ZDROJE

MedlinePlus: “Tooth – neobvyklé barvy.”

Columbia University College of zubního lékařství: “Tooth Zabarvení.”

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010