zápěstí dlaha pro syndrom karpálního tunelu – přehled témat

Zápěstní dlaha je ortéza, která vypadá jako bezprsté rukavice. Stabilizuje vaše zápěstí rovně a někdy mírně ohnuté, zadní poloze. Nosit na zápěstí dlahu minimalizuje tlak na střední nerv a umožňuje období “relativního klidu”, z pohybů, které tvoří syndrom karpálního tunelu horší.

Dlahy jsou k dispozici v lékárnách bez lékařského předpisu. Jsou k dispozici také na předpis od ortopedických a lékařských obchodech dodávek. Fyzikální a pracovní terapeuti mohou přesně přizpůsobit dlahy z lehkých materiálů, které mohou být pohodlnější na nošení.

Při nošení ke stabilizaci zápěstí během spánku, zápěstní dlaha může snížit bolest a tlak na střední nerv; Zápěstní dlaha není náhradou za dobrý design pracoviště a správné tělesné mechaniky. Někteří odborníci radí proti sobě na zápěstí dlaha při práci, protože by mohlo dojít k namáhání ruky jeho šlachy; Zápěstní dlaha je užitečný krátkodobá léčba syndromu karpálního tunelu. Ale dlouhodobé užívání může způsobit vaše svaly oslabit. Během a po určité době používání dlahy, cvičení a pomalu zvyšovat své ruky a zápěstí pohyby. To pomůže zabránit zápěstí svaly z oslabení.