Západní Nil vir – přehled témat

virus West Nile je typ viru, který se rozprostírá komáry. Infekce způsobuje může být tak mírná, že lidé ani nevědí, že si to. Avšak ve vzácných případech, West Nile vede k závažným onemocněním, které postihuje mozek nebo míchu. Lidé starší 50 let jsou na nejvyšší riziko závažných problémů z západonilské horečky.

Nejčastěji komáři šíření viru tím, že kouše ptáků nakažených virem a pak kousat lidi.

Komáři mohou také šíření viru do jiných zvířat, jako jsou koně. Ale nemůžete dostat západonilské horečky z těchto zvířat nebo před dotykem nebo líbání infikované osoby.

West Nile se mohou šířit prostřednictvím transplantace orgánu nebo krevní transfúze. Že zřídka se stane ve Spojených státech, i když, protože všechny odebraná krev promítá aby zjistil, zda je přítomen virus.

Některé důkazy naznačují, že západonilské horečky může šířit z máma své dítě v průběhu těhotenství, při porodu, nebo prostřednictvím mateřského mléka. Ale USA Centra pro kontrolu a prevenci nemocí stále doporučuje, aby ženy prsu -feed. Kojení má mnoho výhod, a riziko šíření viru, aby děti se zdá být velmi nízká.