wild daisy: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Bellis perennis, Bruisewort, Margarita Común, PA ¢ querette, PA ¢ querette Margueritte, PA ¢ querette Vivace, Petite Marguerite.

Divoké sedmikráska je rostlina. Části, které rostou nad zemí se používají k výrobě léčivého čaje; Lidé berou divoké sedmikrásky Čaj pro kašel, zánět průdušek, poruchy jater a ledvin, a otok (zánět). Oni také použít jako sušící činidlo (stahující) a jako â € œ krev purifier.â €; Wild daisy je někdy aplikován přímo na kůži pro ran a kožních onemocnění.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak divoká sedmikráska mohlo fungovat.

Nedostatečná Evidence fo; kašle; Bronchitida; problémy s játry; problémy s ledvinami; Otok (zánět); Rány po nanesení na kůži; kožní onemocnění, při aplikaci na kůži; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost divoké sedmikrásky pro tyto účely.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděl, zda divoká sedmikráska je bezpečná; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití divoké sedmikrásky během těhotenství a kojení -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Alergie na ambrózie, sedmikrásky, a příbuzné rostliny: Divoké sedmikráska může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou citliví na rostliny čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím divoké sedmikráska.

V současné době nemáme žádnou informaci o volně žijící DAISY interakce

Příslušná dávka divoké sedmikrásky závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro divoké sedmikrásky. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Avato, P., Vitali, C., Mongelli, P., a tava, A. Antimikrobiální aktivita polyacetylenů z Bellis perennis a jejich syntetické deriváty. Planta Med 199; 63 (6): 503-507.

Bader, G., Kulhánek, Y., a Ziegler-Böhme, H. [Antifungální účinek glykosidů kyseliny polygalacic]. Pharmazie 199; 45 (8): 618-620.

Desevedavy, C., Amoros, M., Girre, L., Lavaud, C., a Massiot, G. Antimykotika: in vitro a in vivo protiplísňové extraktu ze společné sedmikráska, Bellis perennis. J Nat.Prod. 198; 52 (1): 184-185.

Glensk, M., Wray, V., Nimtz, M., a Schöpke, T. triterpenoidních saponiny o Bellis perennis. Scientia Pharmaceutica 200; 69-73.

Gudej, J. a Nazaruk, J. flavonol glykosidy z květů Bellis perennis. Fitoterapia 200; 72 (7): 839-840.

Guneser, S., Atici, A., Cengizler, I., a Alparslan, N. Inhalační alergeny: jako příčina respirační alergie ve východní oblasti Středozemního moře v Turecku. Allergol.Immunopathol (Madr.) 199.; 24 (3): 116-119.

Nazaruk, J. a Gudej, J. apigenin glykosidy z květů Bellis perennis L. Acta Pol.Pharm 200; 57 (2): 129-130.

Nazaruk, J. a Gudej, J. Kvalitativní a kvantitativní chromatografický vyšetřování flavonoidů v Bellis perennis L. Acta Pol.Pharm 200; 58 (5): 401-404.

Schöpke, T., Hiller, K., Wray, V., Koppel, K. D., Yamasaki, K., a Kasai, R. triterpenoidních saponiny z Bellis sylvestris, I. Struktury hlavních deacylsaponins. J Nat.Prod. 199; 57 (9): 1279-1282.

Schöpke, T., Wray, V., Kunath, A., a Hiller, K. Bayogenin a glykosidy kyseliny asterogenic od Bellis perennis. Phytochemistry 199; 31 (7): 2555-2557.

Schöpke, T., Wray, V., Kunath, A., a Hiller, K. Virgaureasaponin 2 od Bellis perennis L. Die Pharmazie 1-1-199; 45: 870-871.

Siatka, T. a Kašparová, M. [Sezónní změny v hemolytických účinků v čele Bellis perennis L.]. Ceska.Slov.Farm 200; 52 (1): 39 až 41.

Siatka, T., Kašparová, M., a Dušek, J. Sezónní variace v hemolytické aktivity Bellis perennis L. listy a kořeny. Folia Pharmaceutica Universitatis Carolinae 200; 85-89.

Oberbaum, M., Galoyan, N., Lerner-Geva, L., Singer, SR, Grisaru, S., Shashar, D., a Samueloff, A. Účinek homeopatických léků Arnica montana a Bellis perennis na mírnou porodu krvácení – randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie – předběžné výsledky. Doplňovat Ther Med 200; 13 (2): 87-90.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese