whiplash zranění: bolest, léčba, symptomy, příčiny a další

Kmen krk je často jen volal poranění krční páteře. I když je obvykle spojován s automobilovými nehodami, nárazu či ráně, která způsobuje vaši hlavu, aby se trhnout dopředu nebo dozadu může způsobit napětí krku. Náhlé úseky síly a slzy svaly a šlachy v krku.

Kmeny krk jsou často zaměňovány s krční výrony. Jsou to trochu jinak. Kmeny krk jsou způsobeny poškozením svalů a šlach, pásy tkáně, které se připojují svaly kostí. Krk podvrtnutí jsou způsobeny natržení vazů, tkání, které spojují kosti k sobě navzájem.

Rozdíly mezi těmito kmenů a podvrtnutí pravděpodobně nebude znamenat hodně pro vás. Příčiny, symptomy a léčbu krčních podvrtnutí a kmeny krku jsou obvykle stejné.

Dozvědět pravdu o bolesti zad Příčiny a ošetření

Bolest poranění krční páteře je často těžko ignorovat. Příznaky mohou zahrnovat

Někdy bolest krku kmene je okamžitá. V jiných případech může trvat několik hodin nebo dní před krk začne bolet.

Rána, která způsobuje napětí krku může někdy způsobit otřes mozku, taky. Vzhledem k tomu, otřesy mohou být závažné, je třeba navštívit lékaře ihned. Budete potřebovat naléhavou lékařskou pomoc, pokud jste zmateni, závratě, nevolnosti, příliš ospalý, nebo v bezvědomí.

Diagnostikovat napětí krku, bude Váš lékař vám důkladné vyšetření. Můžete také potřebovat rentgeny, CT (počítačová tomografie) skeny a další testy, aby vyloučil jiné problémy.

Tady je ta dobrá zpráva: vzhledem k času, whiplash měli léčit sama. Chcete-li pomoci s obnovou, měli byste

Použijte krční límec nebo límec přidat podporu, pokud Vám jej lékař doporučí. Nicméně, oni nejsou vhodné pro dlouhodobé použití, protože mohou ve skutečnosti oslabit svaly v oblasti krku.