Vitamin D a příbuzné sloučeniny orální, parenterální

Vitaminy jsou sloučeniny, které jsou nutné pro růst a zdraví. Jsou potřeba jen v malých množstvích a jsou k dispozici v potravinách, které jíte. Vitamin D je nezbytný pro silné kosti a zuby.

Používá pro vitamin D a příbuzných sloučenin

Nedostatek vitaminu D může vést k onemocnění zvané křivice, a to zejména u dětí, ve kterém kosti a zuby jsou slabé. U dospělých může způsobit stav nazývaný osteomalacia, ve kterém je vápník z kostí ztratila, takže se stávají slabé. Lékař může léčit tyto problémy předepisování vitaminu D pro vás. Vitamin D je také někdy používán k léčbě jiných onemocnění, při kterých vápníku není správně používány v těle.

Ergokalciferol je forma vitamínu D, používané v vitamínových doplňků.

Některé podmínky mohou zvýšit svoji potřebu vitamínu D. Mezi ně patří

Navíc, jednotlivci a kojených dětí, kteří nemají vystavení slunečnímu záření, stejně jako tmavé pleti jednotlivce, mohou být více pravděpodobné, že trpí nedostatkem vitamínu D. Zvýšená potřeba vitaminu D by měla být určena Váš lékař.

Alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, a dihydrotachysterol jsou formy vitaminu D se používají k léčbě hypokalcemie (není dostatek vápníku v krvi). Alfakalcidol, calcifediol a kalcitriolu se rovněž používají k léčbě některých typů onemocnění kostí, které mohou nastat s onemocněním ledvin u pacientů, kteří podstupují dialýzu ledvin.

Tvrdí, že vitamin D je účinné pro léčbu a prevenci artritidy krátkozrakost nebo nervových problémů nebylo prokázáno. U některých pacientů s psoriázou mohou mít prospěch z vitamin D, avšak nebyly prováděny kontrolované studie.

Injektovatelný vitamin D je dán nebo pod dohledem zdravotníka. Některé silné ergokalciferol a všechny silné stránky alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol a dihydrotachysterol jsou k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře. Další silné stránky ergokalciferolu jsou dostupné bez lékařského předpisu. Nicméně, to může být dobrý nápad se poradit se svým zdravotnickým personálem před přijetím vitamin D na vlastní pěst. Přičemž velké množství po dlouhou dobu, může způsobit vážné nežádoucí účinky.

Důležitost stravy

Pro dobré zdraví, je důležité, že budete jíst vyváženou a pestrou stravu. Postupujte pečlivě dietu program, Váš lékař může doporučit. Pro konkrétní dietní vitaminu a / nebo minerálních potřebám, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem seznam vhodných potravin. Pokud si myslíte, že jste nedostal dostatek vitaminů a / nebo minerálních látek ve vaší stravě, můžete si vybrat, aby doplněk stravy.

Vitamin D se přirozeně vyskytuje pouze u ryb a rybího oleje z jater. Nicméně, to je také v mléce (vitamin D-obohacené). Vaření neovlivňuje vitaminu D v potravinách. Vitamin D je někdy nazýván “sluneční vitamin”, protože je vyroben ve své kůži, když jsou vystaveny slunečnímu světlu. Pokud budete jíst vyváženou stravu a dostat se ven na slunci alespoň 1,5 až 2 hodiny týdně, měli byste se dostat všechny vitamin D, který potřebujete.

Vitamíny sám nebude mít místo dobrou dietu a nebude poskytovat energii. Vaše tělo také potřebuje jiné látky nalezené v potravinách, jako jsou bílkoviny, minerální látky, sacharidů a tuků. Vitaminy se často nemohou pracovat bez přítomnosti jiných potravin. Například, je zapotřebí tuku tak, že vitamin D mohou být absorbovány do těla.

Je denní dávka vitamínu D potřeba je definován v několika různými způsoby.

V minulosti se RDA a RNI pro vitamin D byly vyjádřeny v jednotkách (U). Tento termín byla nahrazena mikrogramů (mcg), vitamin D.

Normální doporučená denní příjem v mcg a jednotek jsou obecně definovány následovně

Měj na paměti

Pokud užíváte doplněk stravy bez lékařského předpisu, pečlivě číst a sledovat všechny pokyny na etiketě. U těchto doplňků, následující by měl být považován

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Problémy u dětí nebyly hlášeny příjmu běžných denních doporučených hodnot. Některé studie prokázaly, že děti, které jsou zcela kojené, a to zejména s tmavou pletí matek, a mají málo vystavení slunečnímu záření mohou být ohroženi nedostatkem vitamínu D. Váš zdravotník může předepsat doplněk vitamin / minerál, který obsahuje vitamin D. Některé děti mohou být citlivé na ještě malým množstvím alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, dihydrotachysterol nebo ergokalciferol. Také mohou děti při přijímání velké dávky alfakalcidol, kalcitriol, calcifediol, dihydrotachysterol, nebo ergokalciferol po dlouhou dobu ukazují, pomalejšího růstu.

Studie na doxercalciferol nebo parikalcitolu byly provedeny pouze u dospělých pacientů, a neexistuje žádné konkrétní informace porovnáním použití doxercalciferol nebo parikalcitolu u dětí s použitím v jiných věkových skupinách.

Problémy v starších dospělých nebyly hlášeny příjmu běžných denních doporučených hodnot. Studie ukázaly, že starší lidé mohou mít nižší hladinu vitamínu D, než mladších dospělých, a to zejména těch, kteří mají málo vystavení slunečnímu záření. Váš zdravotník může doporučit, abyste si vitaminový doplněk, který obsahuje vitamin D.

To je zvláště důležité, že dostáváte dostatek vitaminu D, když se otěhotnět, a že budete i nadále dostávat správné množství vitaminů během těhotenství. Zdravý růst a vývoj plodu závisí na stálý přísun živin od matky.

Možná budete potřebovat vitamin D, pokud jste přísný vegetarián (veganské-vegetariánské) a / nebo mají malou expozici slunečnímu záření a nepijete vitamín D-opevnil mléko.

Užívání příliš mnoho alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, dihydrotachysterol nebo ergocalciferol může mít škodlivý vliv na plod. Užívání více než Váš lékař doporučil, může způsobit vaše dítě bude citlivější než obvykle, aby jeho účinky, může způsobit problémy s žlázy zvané příštítných tělísek a může způsobit závadu v srdci dítěte.

Doxercalciferol nebo parikalcitolu nebyl studován u těhotných žen. Nicméně studie na zvířatech prokázaly, že parikalcitol způsobuje problémy u novorozenců. Před přijetím vitamin D a příbuzné sloučeniny, ujistěte se, že jste-li těhotná Váš lékař ví, nebo pokud můžete otěhotnět.

To je zvláště důležité, že dostanete správné množství vitaminů, takže vaše dítě bude také získat vitamíny potřebné pro správnou růst. Kojenci, kteří jsou zcela kojeny a mají malou expozici na slunci může vyžadovat vitaminu D. Pokud však vezmeme velké množství doplněk stravy během kojení může být škodlivé pro matku a / nebo dítě a je třeba se vyhnout.

Pouze malé množství alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, nebo dihydrotachysterol přechází do mateřského mléka a tyto částky nebyly hlášeny způsobit problémy v ošetřovatelství dětí.

Před použitím vitamin D a příbuzné sloučeniny

Není známo, zda doxercalciferol nebo parikalcitol přechází do mateřského mléka. Ujistěte se, že jste diskutovali o rizika a přínosy doplňku se svým lékařem.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít dopad na využívání potravinových doplňků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Pro použití jako potravinový doplněk

Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

U fyzických osob užívajících perorální tekutá forma tohoto doplňku stravy

I když užíváte alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, dihydrotachysterol, doxercalciferol nebo parikalcitol, váš zdravotník může chtít následovat speciální dietu nebo si doplněk vápníku. Ujistěte se, že pečlivě dodržovat pokyny. Pokud již užíváte doplněk vápenatý nebo jakýkoliv lék obsahující vápník, ujistěte se, že Váš lékař ví.

Správné použití vitaminu D a příbuzných sloučenin

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Zavolejte svého lékaře nebo lékárníka pokyny.

Pro použití jako doplněk stravy: Pokud si zapomenete užívat jako potravinový doplněk pro jeden nebo více dnů není žádný důvod k obavám, protože to vyžaduje určitý čas pro vaše tělo, aby se stal vážně málo vitamínů. Nicméně, pokud vaše zdravotník doporučil, že budete mít tento doplněk stravy, zkuste si vzpomenout na to brát jako režie každý den.

Pokud užíváte vitamin D a příbuzné sloučeniny z jiného důvodu než jako doplněk stravy důvodu a vynecháte dávku a si časový harmonogram dávkování je

Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Bezpečnostní opatření při použití vitaminu D a příbuzné sloučeniny

vitamin D a příbuzné sloučeniny Nežádoucí účinky

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Pro jednotlivce, kteří se vitamín D bez lékařského předpisu

Pokud užíváte vitamin D a příbuzné sloučeniny z jiného důvodu než jako doplněk stravy proto musí lékař zkontrolovat váš pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil, že to nezpůsobí nežádoucí účinky.

Neberte si žádný nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék nebo potravinový doplněk, který obsahuje vápník, fosfor, nebo vitamin D, pokud užíváte některý z těchto doplňků stravy, pokud jste byli k tomu vám doporučili zdravotničtí pracovníci řekl , Navíc vápník, fosfor, nebo vitamínu D může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Neberte antacida nebo jiné léky obsahující hořčík, zatímco užíváte některý z těchto léků. Užívání těchto léčiv společně mohou způsobit nežádoucí účinky.

Spolu s jeho potřebných účinků, potravinový doplněk může způsobit nežádoucí účinky. Alfakalcidol, calcifediol, kalcitriol, dihydrotachysterol, a to ergokalciferol, pokud jsou užívány podle návodu obvykle nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Pokud však vezmeme velké množství v průběhu času může způsobit některé nežádoucí účinky, které mohou být závažné.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.