Veramyst nosní

Terapeutické třída: kortikosteroidy, Intermediate

Používá pro Veramyst

Farmakologická třída: nadledvin glukokortikoidy

Tento přípravek je k dispozici jak over-the-counter (OTC) a předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost flutikason nosní sprej u dětí. Nicméně, bezpečnost a účinnost Veramyst® nosní sprej nebyla stanovena u dětí mladších 2 let, a flutikasonpropionátu nosní sprej u dětí mladších 4 let věku.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost flutikason nosní sprej u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících flutikason nosní sprej.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Před použitím Veramyst

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tohoto přípravku s některou z těchto vlastností se obvykle nedoporučuje, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat tento lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují fluticason. Nemusí to být specifické pro Veramyst. Přečtěte si prosím opatrně.

Tento přípravek je dodáván s návodem pacientů. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto pokyny. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Tento přípravek je určen pouze pro použití v nose. Nenechte se nic z toho vám do očí nebo na kůži. Pokud se tak dostat do těchto oblastí, opláchněte ho hned.

Chcete-li použít sprej

Možná budete muset použít tento přípravek na několik dní předtím, než se začnete cítit lépe.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je velmi důležité, aby váš lékař vám zkontrolovat v pravidelných návštěv za jakýchkoliv problémů či nežádoucí účinky, které mohou být způsobeny tímto přípravkem.

Správné použití fluticasonu

Pokud se vaše příznaky nezlepší během několika dnů nebo pokud se zhoršují, poraďte se se svým lékařem.

Tento přípravek může způsobit otvory nebo vředy v chrupavce nosu a zpoždění hojení ran. Ujistěte se, že Váš lékař ví, že pokud jste měli operaci nosu, zranění nosu, nebo naopak infekce v nose v posledních měsících před použitím tohoto léku.

Poraďte se s lékařem okamžitě, jakmile rozmazané vidění, potíže při čtení nebo jakékoliv jiné změny zraku dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. Lékař může chtít, abyste si své oči zkontrolovat oftalmologem (očním lékařem).

Tento lék může způsobit vážné alergické reakce, včetně anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte vyrážku, svědění, chrapot, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, nebo jakékoliv otoky rukou, obličeje nebo úst, zatímco vy se tento přípravek používat.

Můžete získat náchylnější k infekcím při užívání tohoto léku. Informujte svého lékaře ihned, pokud jste byli vystaveni na někoho s plané neštovice nebo spalničky. Také informujte svého lékaře, pokud se u Vás objeví bílé skvrny nebo vřídky v nose, zatímco vy se tento přípravek používat. To by mohlo být příznaky Candida nebo kvasinkovou infekci.

Použití příliš mnoho tohoto léku nebo jej používáte po delší dobu může způsobit může zvýšit riziko vzniku nadledvin problémy. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte více než jednu z těchto příznaků při používání tohoto léku: ztmavnutí kůže, průjem, závratě, mdloby, ztráta chuti k jídlu, mentální deprese, nevolnost, kožní vyrážka, neobvyklá únava nebo slabost, nebo zvracení ,

Tento lék může zpomalit růst dítěte. Pokud si myslíte, že vaše dítě neroste správně při užívání tohoto léku, promluvte si se svým lékařem.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Bezpečnostní opatření při používání Veramyst

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Veramyst Nežádoucí účinky

Veramyst (flutikason nosní)

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Alergická rýma prednison, promethazin, Zyrtec, flutikason nosní, loratadin, Flonase, Benadryl, montelukast, cetirizin, Singulair, triamcinolon

Rýma flutikason nosní, Flonase, Bromfed, Dimetapp Dětské Cold & Allergy, Nacon, VazoBid