vejcovodů kanylace postup: rizika, přínosy, důvody, pro obnovu

Tubal kanylace je postup pomoci vymazat neprůchodnost vejcovodů, častou příčinou ženské neplodnosti. Tolik jako jeden ve 4 žen, které mají potíže s otěhotněním mít ucpání vejcovodů.

Tubal kanylace je méně invazivní než operaci vejcovodů a to může pomoci lékař lépe pochopit, proč došlo k ucpání.

Lékař vloží trubku s názvem katétru, který je veden přes drát. Ultrazvuk nebo real-time pohybující rentgeny vejcovodů může být použit jako vodítko ke svému lékaři na správné oblasti. Blokovaný oblast ve vejcovodu se otevírá pomocí balónku na katetru nebo drátu.

Tubární kanylace může být provedeno bezprostředně po zákroku volal hysterosalpingografie nebo hysterosalpingogram. V průběhu tohoto postupu, barvivo se nejprve propláchne katétru pro identifikaci a lokalizaci vejcovodu zablokování.

Tuby kanylace může být provedeno s nebo bez anestézie. Můžete být dána mírné sedativum uklidnit nervy a pomůže relaxovat.

To je obvykle ambulantní zákrok. To znamená, že hospitalizace není nutná a budete pravděpodobně jít domů ve stejný den.

Tento postup může pomoci lékař přesněji diagnostikovat a léčit vejcovodu blokádu. To vám může pomoci vyhnout se dražší a invazivní chirurgické zákroky.

Tuby kanylace by mělo být provedeno pouze v případě, že zobrazovací testy jasně ukazuje ucpání jedné nebo obou vejcovodů. Postup kanylace je nejúspěšnější, když dojde k zablokování v části trubice nejblíže do dělohy (uteru), který se nazývá proximální vejcovodu obstrukce. Tento postup se doporučuje pro tento typ obstrukce, ale také může být použit pro středně vejcovodu zablokování.

Pokud je test zobrazovací přehlídky blokáda, někteří lékaři doporučují, aby ženy zvážit vejcovodů kanylace před tím, než dražší plodnosti postupy, jako je například in vitro fertilizace (IVF).