vegetariánská strava: vegan, lakto-vegetariánské, ovo-vegetariánská a další

Elaine Magee, MPH, R; dne 14. května 2014

Nejjednodušší definice vegetariánství je strava bez masa, ryb, drůbeže a masa. Ale stravovací návyky vegetariánů pokrývají široké spektrum. Na jednom konci jsou lakto-ovo vegetariáni, kteří se vyhnou zvířecího masa, ale jedí vejce a mléčné výrobky. Na druhém konci jsou vegani, kteří se vzdát jíst (a často na sobě) všechny živočišné bázi produktů, včetně medu. Syrové foodists jsou vegani, kteří jedí hlavně syrové ovoce, zelenina, luštěniny, klíčky, ořechy a.

Existují také pescatarians, kteří jedí ryby a seafoo; a lakto-vegetariáni, kteří jedí mléčné výrobky, ale ne vejce. Fruitarians dodržovat dietu, která obsahuje ovoce, ořechy, semena a jiné rostlinné potravy. Ti, kteří sledují makrobiotické stravy jíst hlavně obilí, ale může také jíst ryby. Nemusí nutně identifikovat jako vegetariány.

Flexitarians odkazují na vegetariány, kteří příležitostně jedí maso a ryby.

Mnoho přívrženců vegetariánství a veganství – bývalý Beatle Paul McCartney a herec Alec Baldwin jsou dvě osobnosti, kteří šťastně prosazují příčinu – považovat maso bez stravu nejen jako zdravější, ale jako etičtější způsob, jak žít. Poukazují na krutých praktik a vysoké náklady na životní prostředí chovu zvířat pro potraviny jako důvody pro vyloučení masa ze stravy.

Většina lidí na světě, však i nadále jíst nějakou formu maso nebo ryby. Deset procent lidí, kteří se cítí být vegetariáni, podle roce 2013 průzkumu Gallupova ústavu.

Většina lékařů a odborníků na výživu se shodují, že nízkotučná strava s vysokým obsahem ovoce, zeleniny a ořechů může být přínosem pro zdraví. K dispozici je také výzkum naznačuje, že snížení nebo odstranění červeného masa z jídelníčku by mohlo snížit riziko srdečních onemocnění.

Výzkum také ukázal, že veganská nebo vegetariánská strava může snížit riziko vzniku diabetu 2. typu. A studie 2011 zjistila, že vegetariáni měli nižší hladinu triglyceridů, hladiny glukózy, krevní tlak, a index tělesné hmotnosti (BMI).

Je obtížné říci, zda je vegetarián nebo vegan snižuje riziko rakoviny. Je to především z důvodu rozmanitosti v rámci vegetariánské populace.

Mnoho studií rakoviny -vegetarian vztahu k závěru, že strava bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály, isoflavony (nalezené v sojové boby, cizrna, arašídy a další) a karotenoidů (nalézt v mrkev, sladké brambory, brokolice, kapusta, špenát, rajčata , červené papriky a další), zdá se, že chrání proti nemoci, včetně rakoviny, kdy byla část zdravotní-vědomé životní styl.

Studie 11 let v Německu zkoumal rakoviny tlustého střeva mezi 1900 vegetariány. Výzkumníci zjistili, méně úmrtí v důsledku rakoviny žaludku, tlustého střeva a plic u účastníků studie, než v běžné populaci – zejména mezi těmi, kteří cvičili nějakou formu vegetariánství po dobu nejméně 20 let. Navrhli, však, že i další faktory, jako je tělesná hmotnost a množství cvičení, pravděpodobně ovlivněné úmrtnost v vegetariány studovali.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky