VBAC: typ minulého řezu – přehled témat

Je běžnou praxí lékaři použít nízký, ze strany na stranu (příčný řez) přes dělohy pro císařským řezem. Ale vertikální typ řezu je někdy potřeba, například pro některé nouzové císařský dodávky.

Nízké příčné (horizontálně) řez

Vertikální (klasické) řez

Ženy, které mají nízký příčný císařský jizvy mají nižší riziko prasknutí než ženy, které mají vertikální řez. O 5-9 z 1000 žen (0,5% na 0,9%) s nízkým příčným jizvy mají dělohy prasknutí během procesu práce. 1 (Je pravděpodobné, že ženy, které ruptura mají další rizikové faktory, které je činí náchylnější k této komplikace.)

Protíná dolní, tenčí část dělohy. Tyto svaly nejsou smluvně tak silně jako horní dělohy během porodu; Je nepravděpodobné, že protržení během následného porodu; Byl stále častěji používají pro císařský dodávky od roku 1970 a je obvyklá praxe mezi porodníky.

Ženy, které mají nízkou vertikální cesarean jizva (což je pouze na spodní dělohy) jsou stejně pravděpodobné, že přinesou vaginálně, jak by bylo s nízkým příčnou jizvou. A oni nemají vyšší riziko komplikací, včetně prasknutí. 1 Někteří lékaři jsou ochotni dovolit žena s velmi nízkým vertikálním řezu zkusit VBAC, ale většina lékařů nejsou. Je to z důvodu obav ruptury dělohy.

Žena s vertikální (klasické) řezem má největší ruptura dělohy riziko. Asi 40 až 90 z 1000 žen (4% do 9%) s tímto typem vertikálního řezu jizvy mají dělohy prasknutí během procesu práce. 2

Řeže nahoru a dolů přes děložní svaly, které silné kontrakce při porodu; Je větší pravděpodobnost, že přerušení otevřenou (prasknutí) během následné práce, a to zejména v případě, že řez je vysoká, než nízko na dělohu. Toto riziko se vztahuje na všechny děložní jizvy, které nejsou nízké příčná; Je velmi zřídka použity pro císařský dodávky.