VB6 strava revize: Má strava mark Bittman pracují?

Mohl byste jít vegan na částečný úvazek? Budete-li jdete na plánu VB6.

Pokud se budete řídit TheNew York Times oddělení potravin, asi víte, sloupec Mark Bittman je, a možná jste slyšeli o jeho přístupu k jídlu: VB6, což je zkratka pro Vegan Před 6. To znamená, budete jíst jako vegan (žádné maso, mléčné výrobky, nebo jiné živočišné produkty) až do 6 hodin

Bittman není lékař, odborník na výživu, nebo zdravotnický pracovník, ale on byl vaření a psaní o potraviny a potravinové politiky již více než 25 let.

Má také vlastní zkušenosti. Ve věku 57, Bittman lékař mu řekl, že mu bylo 40 liber nadváhu, prediabetického, a měl vysokou hladinu cholesterolu. Říká, že jeho lékař doporučil, aby šel na veganské stravě. Bittman rozhodla radikálně změnit svůj jídelníček, ale ne úplně vzdát všech živočišných produktů, aby zjistil, zda by přispět ke zlepšení jeho zdraví bez léků.

Bittman píše o jeho stravě ve své knize, VB6.

Na tomto plánu, budete stát na částečný úvazek vegan, jíst převážně ovoce, zeleninu, obilí, fazole a až do večeře, kdy můžete jíst, co chcete, s mírou. Bittman také vzdal zpracované potraviny, jako bílý chléb, nezdravé jídlo a těstoviny – až 6 hod

VB6 28-denní plán obsahuje mnohem více ovoce, zeleniny a jiných rostlinných produktů, než jste s největší pravděpodobností zvyklí jíst. Můžete jíst některé z nich v téměř neomezeném množství. Nicméně, luštěniny (fazole, čočka), ořechy, semena, celá zrna, škrobu nebo mastné vegetariáni nebo ovoce, a oleje byste měli jíst s mírou.

Bittman podporuje snacking, když nutkání stávky, pokud nejíte, pokud nejste opravdu hlad a nevybírejte zpracovaných potravin. Doporučuje sáhl po ovoci, když touží něco sladkého, i když to znamená jíst dva nebo tři kusy.

Ten varuje před jíst příliš mnoho bílých brambory, hranolky a hranolky. On navrhne léčbu mastné avokádo a olivy jako občerstvení nebo alternativy k sýru, ale říká, že jíst “avokádo namísto cheeseburger je vždy spravedlivý odkládací.”

VB6 neumožňuje živočišné produkty, cukr, bílá mouka, bílá rýže, těstoviny, nebo zpracované potraviny před 6 hod, nebo večeři. Po 6 hod nebo při večeři, můžete jíst cokoliv a jakkoliv chcete, včetně masa, sýra, alkoholu a cukrovinek. Ale pokud se snažíte zhubnout, Bittman naznačuje, že budete jíst a pít je v omezeném množství, nebo použít jako ozdobu spíše než vrchol jídla.

Bittman vám dává určitý prostor. Pokud jde vegan na rozdíl od večeři nefunguje pro vás, mohl byste to udělat pro jinou část dne? Čas je libovolný, Bittman píše.

Omezení: Od doby, kdy se vzbudíte v dopoledních hodinách, dokud večeři nebo 6 hod, můžete jíst jen veganskou stravu, představovat ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů a semen. Na večeři, nic není tabu – můžete jíst, co chcete.

Vaření a nákupy: Budete pravděpodobně připravit a jíst mnohem více ovoce, zeleniny a obilí, než jste někdy předtím. Bittman zajišťuje velmi snadné recepty a techniky vaření pro širokou škálu potravin. Navíc, kniha vám dává nástroje, které potřebujete, aby strava práci, i když budete jíst ven a často nemají rádi vařit.

Balené potraviny nebo jídla: Ne

In-person jednání: No.

Cvičení: podporovat. Bittman naznačuje, dostanete se pohybující, protože cvičení pomáhá posílit vaše fyzické a duševní zdraví. On nedává konkrétní doporučení.

Vegetarián nebo vegan: Tato dieta je skvělý volbou pro vás. VB6 dieta klade důraz na ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, a luštěniny a vyžaduje, abyste jíst veganské alespoň na částečný úvazek. To by nemělo být obtížné pokračovat v veganské plán, nebo ji prostě vegetariánské na večeři.

Tento plán není nutně s nízkým obsahem tuku, ale budete jíst většinou srdce – zdravé tuky z avokáda, olivový olej, ořechy a semena, a tolik nebo tak málo, sůl, jak se vám líbí. Bittman zdůrazňuje, že plán je flexibilní, a vy byste měli dělat to nejlepší, co může, spíše než usilovat o dokonalost.

Bezlepková dieta: Tato dieta se nezaměřuje na lepek, ale můžete se rozhodnout pro celozrnných výrobků, které neobsahují lepek.

Náklady: Strávíte zhruba stejnou částku na potraviny.

Podpora: Je tu žádné strukturované online komunita nebo skupinová setkání, ale můžete prohlížet webové stránky Bittman pro články, recepty a příspěvcích, které obsahují tipy a recepty.

Funguje to?

VB6 Dieta se zaměřuje na tom, vegetariánské asi 75% času. Výzkum ukazuje, dobře naplánovaný veganská strava může být dobré pro zdraví a hmotnosti, takže je pravděpodobné, že být vegan většinu času má stejné výhody.

Ale jak úspěšná jste na tomto plánu závisí na tom, co jíte po 6 hod

Je to dobré pro určité podmínky?

Konzumují potraviny více zasadil založené je vhodná pro většinu zdravotních stavů, jako je vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, diabetes a onemocnění srdce.

I když jsou recepty nejsou nutně s nízkým obsahem tuku, jsou to zdravé zdroje tuku a soli je možno snadno ovládat během vaření. Pokud máte cukrovku, můžete i nadále počítat sacharidy kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Máte-li zdravotní stav, poraďte se se svým lékařem před provedením zásadní změny do svého jídelníčku.

The Final Word

Tento plán vám pomůže přidat další potraviny rostlinného původu do svého jídelníčku a sklízet zdravotní výhody, které přicházejí s řezání zpět na maso. Nevýhodou je, že jak budete jíst ve večerních hodinách může mít velký a potenciálně negativní dopad na vaše celkové stravě.

Tato dieta nemusí být pro vás to pravé, pokud budete jíst hodně jídla v noci, spoléhají na polotovarů, nebo nemají rádi vařit.

ZDROJE

Bittman, M. VB6, Clarkson Potter, 2013.

Markbittman.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …