vasektomie zvrat rizika, míra úspěšnosti, výsledky a další

Vasektomie je považován za trvalý způsob antikoncepce. Vasektomie zvrat (vazovazostomie) připojí trubky (chámovodu), které byly řez během vasektomie.

Vede k celkovým sazeb těhotenství vyšší než 50%; Má největší šanci na úspěch do 3 let od vasektomie; Vede k těhotenství jen asi 30% času v případě, že obrácení se provádí 10 let po vasektomii.

Šance na vazektomie úspěch závisí na tom, kolik času uplynulo mezi vasektomie a obrácení. V průběhu času, další blokády mohou tvořit, a někteří muži vyvinout protilátky na jejich vlastní sperma.

Operace je složitější a vyžaduje více času, kdy blokáda mezi chámovodu a nadvarlete vyžaduje korekci (vasoepididymostomy).

Vasektomie zvrat obvykle trvá od 2 do 4 hodin, následovalo ještě několik hodin pro zotavení z narkózy. Můžete očekávat, že jít domů ve stejný den.

Bolest může být mírné až středně těžké. Měli byste být schopni obnovit normální činnosti, včetně sexu, během 3 týdnů.

Vasektomie zvrat se děje, když jste měl vasektomii a nyní chtějí být plodný.

Šance na úspěšné poklesu vasektomie zvratu v průběhu času. Zvraty jsou úspěšnější během prvních 10 let po vasektomii. 1

Obecně, vazektomie: 2

Rizika zahrnují vazektomie

Dříve než obrácení vasektomie je hotovo, lékař bude chtít potvrdit, že jste byli úrodné před vasektomii.

Můžete mít testy ke kontrole, zda máte protilátek proti spermiím v kontaktu se spermatem před a po obrácení vasektomie. Pokud existují protilátky proti spermiím v kontaktu se spermatem po operaci, váš partner je nepravděpodobné, že otěhotní. V takovém případě můžete zkusit in vitro fertilizace s intracytoplazmatická injekce spermie.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Roncari D, Jou MY (2011). Ženské a mužské sterilizace. V RA Hatcher, et al., Eds., Antikoncepční Technology, 20. rev. ed., str. 435-482. New York: Ardent Media.

Speroff L, Darney PD (2011). Sterilizace. V klinické příručky pro antikoncepci, 5. vyd., Str. 381-404. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Femi Olatunbosun, MB, FRCSC – porodnictví a gynekologie

4.6.2014

Infekce v místě chirurgického zákroku; Tekutina nahromadění v šourku (hydrokély), které mohou vyžadovat vypouštění; Poranění tepny nebo nervů v šourku.