vašeho dítěte oční vyšetření

Odborníci mají různé názory na vize screening a očních zkoušek pro děti. Promluvte si se svým lékařem, aby zjistili, co je pro vás to pravé.

Udělejte si čas si sednout a vysvětlit, co se bude dít v průběhu oční vyšetření vašeho dítěte. Ujistěte se, že vaše dítě ví, že on nebo ona bude požádán, aby prohlédnout a identifikovat objekty pro očního lékaře. Ty by mohly být obrázky, dopisy, nebo tvary světla na stěně. Vysvětlete také, že oční lékař může dát kapek do svých očích, ale to nebude bolet. Oční kapky mohou žihadlo trochu, ale jen na okamžik. Buďte upřímní s dítětem a pracovat s lékařem uklidnit vaše dítě.

V prvním roce života bude Váš lékař kontrolovat krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, amblyopií, oční schopností pohybu, správné zarovnání očí, jak oko reaguje na změny světla a tmy, a jakýchkoliv obecných oční problémy. V případě, že pediatr nebo rodinný lékař podezření na problém s očima, dítě bude obvykle odkazoval se na pediatrické očního lékaře. Včasná diagnóza nemoci dětství oka je zásadní pro účinnou léčbu.

Pro děti ve věku 3 a 5 mezi bude oční lékař provést fyzikální vyšetření očí a také udělat vidění projekce pomocí testů eye chart, fotografie, dopisy, nebo “omílání E hru”, který testuje ostrost zraku dítěte, nebo schopnost vidět formu a detaily objektů. “Padajících E hra”, nazývaný také zraková ostrost test náhodná E je užitečná při určování zrak dětí, které ještě neumí číst. Dítě je požádán, aby určit směr, písmeno “E”, otevře se tím, že drží tři nebo čtyři prsty napodobit písmeno “E” Tento test doma si můžete vyzkoušet před svým jmenováním.

Pokud vaše dítě je trochu starší, on nebo ona může být požádáni, aby identifikovali snímků, jako v letadle, dům, kachna, nebo rukou. Korekce špatná zraková ostrost je ve vývoji zraku dítěte velmi důležité.

Amblyopie nebo “líné oko”, je ztráta schopnosti jednoho oka vidět detaily. Amblyopie je reverzibilní při včasné odhalení. Léčba zahrnuje záplatování lépe vševidoucí oko či rozmazání svou vizi pomocí atropinu kapek. Amblyopie je nejčastější příčinou problémů vidění u dětí.

ZDROJ; Vision rada webových stránkách Amerika: “kojenci, předškolní, školní věk, vše o webových stránkách Vision:” vaše dítě je Visual rozvoj; Dětská Center webové stránky “” oční vyšetření pro malé děti; Webové stránky National Eye Institute: “Nalezení očního lékaře; webové stránky Zabránit Slepota Amerika:” Vezmeme své dítě do očního lékaře; Academy of Pediatrics: “Oko Vyšetření a vize screening u kojenců, dětí a mladých dospělých.