Vaše těhotenství týden po týdnu: týdnů 17-20

Dítě: Vaše dítě má nyní ve váze zdvojnásobil v posledních dvou týdnech. Tuk se začíná tvořit, pomáhat výrobu tepla vašeho dítěte a látkovou výměnu. Plíce se začínají vydechuje plodovou vodu, a oběhového a močových cest systémy elektrárny pracují. Vlasy na hlavě, obočí a řas je vyplnění.

Máma-k-být: Ty ukazují víc teď, s typickou přibývání na váze 5-10 liber. Můžete být také všiml, že vaše chuť k jídlu roste.

Tip týdne: Aby se zabránilo pomalu pocit závratě nebo mdloby, změny pozic, zejména při přesunutí z polohy vleže do sedu nebo ze sedu do stoje. Pokud máte pocit slabosti, sednout a snížit svou hlavu, nebo si lehnout na chvíli.

Dítě: rychlý růst spurt vašeho miminka se zužuje, ale reflexy jsou kopání v Dítě je zívání, protáhnout, a dělat mimiku, a to i mračit.. Chuťové pohárky jsou začínají rozvíjet a dokáže rozlišit sladké od hořké. To dítě bude sát, jestliže její rty jsou hladil, a to může spolknout a dokonce dostat škytavku. Sítnice se staly citlivé na světlo, takže pokud jasné světlo je zářil na břiše, bude dítě pravděpodobně pohybovat chránit oči.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Máma-k-být: dělohy, o velikosti melounu, může být pravděpodobně cítil těsně pod pupkem. Ty s největší pravděpodobností pocit, že dítě krok nyní. Střednědobé těhotenství ultrazvuk může být prováděno od nynějška do 22 týdnů zhodnotit růst a vývoj dítěte a ověřit datum splatnosti. Pokud je dítě ve správné poloze, ultrazvuk může ukázat, zda je to kluk nebo holka. Vaše srdce musí pracovat 40% až 50% těžší teď na podporu svého těhotenství.

Tip týdne: Mohl by váš partner jít s vámi na ultrazvuku? Je to šance chytit první pohled na své dítě k sobě.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?