váš mozek o cukru

Je cukr pro tebe horší než, řekněme, kokain? Podle 2012 článku v časopise Nature, to je toxická látka, která by měla být regulována podobně tabáku a alkoholu. Vědci poukazují na studie, které ukazují, že příliš mnoho cukru (a to jak ve formě přírodního sacharózy a vysokým obsahem fruktózy kukuřičný sirup), a to nejen nás vede k tuku, ale také způsobí těžkou újmu na našich játra, MUCK náš metabolismus, narušuje funkci mozku, a může nechte nás náchylné ke vzniku srdečních onemocnění, diabetes, dokonce i rakovinu. Zatím žádný federální byly podniknuty kroky (advokáti vinu průmysl lobbisty), a experti říkají jednoduše zvyšování povědomí není dost, zvláště když 80 procent našich výběru potravin obsahují cukr. “Je to jako dívat se na troska ve zpomaleném filmu,” říká spoluautor Laura Schmidt, Ph.D., výzkumný pracovník na University of California v San Francisku.

Nicméně po šoku vyslechnutí zprávy, mnozí z nás pokrčil rameny a obrátil se zpátky k našim koláčky. Přesto Pravdou je, že ženy v jejich 20s a 30s, může být již pociťují dopady příliš mnoho cukru, aniž by si to uvědomovali. Zde je nejběžnější cukrem vyvolanou problémy a jak je porazit, aby se zabránilo dlouhodobé poškození, a cítit se co nejlépe právě teď.

STRESS EATING Pro pick-me-up, můžete mít pocit nutkání k inhalaci pytel M & M nebo šátek dolů krabici sušenek. Ale impuls je hlubší. Chcete-li zkoumat hold cukr může mít nad námi, výzkumníci látka zneužívání provedli skenování mozku u jedinců jíst něco sladkého. Co oni viděli podobá mysl narkoman: Při ochutnávání cukr, mozek se rozsvítí ve stejných oblastech, protože by v alkoholovém s lahví ginu. Dopamin-takzvané bonusové chemicko-hroty a posiluje touhu mít více. (Sugar také pohonné hmoty uklidňující hormon serotonin .; Opravatlačítko V dobách stresu, dieters jsou s větší pravděpodobností flámu, studie k závěru. To znamená, že cookie jednou za čas (řekněme dvakrát týdně) je v pořádku, ale po většinu dní jít na ovesné vločky s hnědým cukrem, navrhuje Jeffrey Fortuna, Ph.D., centrum zdraví a chování přednášející na California State University, Fullerton. celá zrna naplnit tě a sladkost je jen tolik, aby uvolňování serotoninu.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky