un-stop, že ucpaný nos: solné máchání decongestants, antihistaminika a další překrvení nosní sliznice opravné prostředky.

Ať už je to nachlazení, chřipky, nebo alergie příčinou vašeho trápení, máte možnost pomoci vymazat ty zabalené nosní dírky.

Poraďte se se svým lékařem dříve, než budete mít jakékoliv volně prodejné léky bez předpisu, pokud máte zdravotní problémy nebo přijmout další léky.

Dekongestanty smrštitelná cévy uvnitř vašeho nosu. To otevírá nosní dírky, takže vzduch může proudit skrz ně jednodušší. Můžete získat decongestants v pilulky nebo sprejů.

Spreje pracovat přímo na cévami v nose. Neměli byste používat po dobu delší než 3 dny, protože vaše tělo může začít spoléhat na ně. Pokud k tomu dojde, budete cítit ještě dusnější když přestat používat.

Dekongestanty může zvýšit svou tepovou frekvenci a krevní tlak. To znamená, že lidé se zdravotním stavem, včetně vysokého krevního tlaku, nepravidelný srdeční tep, glaukom, nebo potíže močení by se neměla používat.

Steroidní nosní spreje. V případě alergie jsou příčinou vašeho ucpaný nos, požádejte svého lékaře o tom, že over-the-counter verzi tohoto druhu výrobku. Tyto spreje mohou snížit otok a zlepšit dopravní zácpy, a mají málo vedlejších účinků. Mohou trvat několik dní, než kopat dovnitř, takže start je před máte příznaky a použít je v celém svém alergické sezóny. Nebudou pomoci s nachlazením nebo chřipkou.

Antihistaminika. Možná budete muset tento typ léku, pokud váš nos je ucpaný kvůli alergiím. Histamines jsou chemické látky v těle, které způsobují alergické příznaky, včetně ucpaný nos. Antihistaminika pomáhají předcházet alergickým reakcím tím, že blokuje tyto chemikálie.

Některé z těchto léky může vás ospalý, takže si přečtěte etiketu. Ty fungují nejlépe, když jste si je předtím, než se vaše alergie začít, ale mohou pracovat po faktu, taky.

Mentol. Léčivé masti, které mají tento nebo kafr v nich vám může pomoci lépe dýchat. Můžete si je třít na hrudi nebo horní ret. Můžete si také koupit typy umístíte v teplé vodě a vdechovat. Mentol pára pomáhá open up dýchacích cest.

Parní. staromódní dobrý pára z horké vody může stačit na zmírnění dýchání. Můžete stát v teplé sprše, zatímco zhluboka dýchala.