ulcerózní kolitidy těhotenství Nejčastější dotazy

S zánětlivé onemocnění střev (IBD) by se vám nebrání v založení rodiny. Navzdory pochybnostem, ženy s ulcerózní kolitidou (UC) může mít zdravé těhotenství. Ale je důležité vědět, jak vaše nemoc bude mít vliv na početí a porodu zdravého dítěte.

Pravděpodobnost, že ženy s ulcerózní kolitidou otěhotnění se nijak neliší od jiných žen jejího věku. Ale i když UC nemá přímý vliv na plodnost ženy, kteří prodělali operaci mohou mít těžší otěhotněním.

Kompletní kolektomie, kdy je celý tlustého střeva odstraní a chirurg vytvoří vnitřní vak držet odpadu, může zanechat jizvy v pánevní oblasti. Potřebujete-li podstoupit operaci a vím, že chceš mít děti, částečný kolektomie s pouzdrem na vnější straně by mohla být lepší volbou. To nebude mít vliv na vaše šance na získání těhotná. Poté, co jste měli děti, můžete mít po zbytek svého tlustého střeva odstraněna a váček vyrobený na vnitřní straně.

Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, je dostat aktivní UC pod kontrolou a do odpuštění, než se snaží otěhotnět. Pokud otěhotníte, zatímco nemoc je stále aktivní, je tu dobrá šance, vaše příznaky budou pokračovat nebo zhoršovat během těhotenství.

Aktivní UC světlice-up může nechat underweight a bez živin, které potřebujete otěhotnět a nést dítě k termínu. Podváhy dělá s potrat v prvním trimestru mnohem pravděpodobnější. Pokud jste podváhu, vaše dítě by mohlo být předčasné nebo podváha taky.

Jakmile se začnete přemýšlet o otěhotnění, domluvte si schůzku vidět svého lékaře, stejně jako váš OB-GYN. Promluvte si s nimi o tom, aby se ujistil, že jste stále péči musíte mít zdravé těhotenství. Dietologem může pomoci zajistit, že jste jedli dosažení dobře vyváženou stravu.

Stejně jako ženy bez UC, měli byste mít prenatální vitamín každý den, zatímco vy se snažíte otěhotnět a během těhotenství. Někdy železa v prenatální vitamíny mohou být drsné na vašem systému, takže možná budete muset vyzkoušet různé formulace.

Ujistěte se, aby vaše hladina železa kontrolovat, protože ženy s UC jsou náchylné k chudokrevnosti.

Můžete také nutné dbát zvýšené kyselinu listovou. Kyselina listová pomáhá předcházet vrozené vady, ale UC, stejně jako sulfasalazin, který se používá ji léčit, může dělat to těžké pro tělo absorbovat kyselinu listovou.