ulcerózní kolitida chirurgie: Jaké jsou J-váček (IPAA) a ileostomii

Chirurgie může často léčit dlouhodobou ulcerózní kolitidou (UC). Ale není to pro každého, kdo má nemoc.

Co se mé možnosti potravinářské být? Co když budeme přilepená na asfaltu a mé příznaky závoje? Jak dlouho bude trvat, než mi najít toalety poté, co jsem přistát; Ty jsou jen některé z otázek, které podporovaly Heather Weissova úzkost poprvé, co cestoval po její doktor jí řekl, že má ulcerózní kolitidu; Stejně jako mnoho jiných lidí, kteří mají UC, Weiss úspěšně provedl na zdravé návyky potřebné k řízení její stav. Ale je to těžší, když jste daleko od domova; “Hlavními problémy s ulcerózní kolitidou …

Existují dva postupy. Oba jsou velký chirurgický výkon v trávicím traktu. Poznejte podrobnosti o každé operace, a promluvit se svým lékařem o tom, který z nich se doporučuje pro vás.

Co to je: V tomto postupu, nazývaný také IPAA (ileální vak-anální anastomóza), váš chirurg odstraní část svého střeva, která je ovlivněna, včetně vašeho tlustého střeva a konečníku.

Bude používat konci svého tenkého střeva, volal ileum, aby se váček, který sbírá odpad. Pak se spojíme sáčku do konečníku. (Sáček je uvnitř vašeho těla.)

Jaké jsou vedlejší účinky? Váček se může stát podrážděné nebo zanícené, které můžete slyšet názvem “pouchitidy.” Antibiotika se obvykle starat se o problému.

Co lze očekávat po operaci: Vzhledem k tomu, svaly kolem konečníku nejsou ovlivněny, budete nakonec mít možnost zbavit potravinového odpadu obvyklým způsobem, na toaletě.

Zpočátku budete muset nosit externí tašku přes stomií – chirurgický díru v břiše připojeného k střeva – k odstranění pevný odpad, zatímco vaše nové interní léčí sáčku.

Budete ještě jít na záchod často, ale zřejmě ne tolik před operací. V době, můžete jít ještě méně často.

Možná zjistíte, že můžete jíst více potravin než dříve jste měli operaci, nebo se můžete cítit lépe se svými známými potravin. Zkuste předměty jeden po druhém, aby viděli, jak se cítíte. A vyhnout se jíst více než 3-4 hodiny před spaním.

Dejte vaše zotavení nějaký čas. Většina lidí nakonec dostat zpět do všech svých obvyklých činností. Do té doby, pokud zjistíte, že pneumatika rychleji než obvykle, nezapomeňte, že jste uzdravení z provozu.

Lékař může vás informovat o jakýchkoliv omezení byste měli mít během svého oživení. Například ženy, které se dostanou operaci by se měli vyhnout sexu po dobu 6 týdnů.