Uceris (rektální)

Budesonid je steroid, který snižuje zánět v těle.

Budesonid rektální se používá k léčbě ulcerózní kolitidou.

Budesonid rektální mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto léky příručce.

Postupujte podle všech pokynů na lék štítku a balení. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech svých chorobách, alergie, a všechny léky, které používáte.

Neměli byste používat tento lék, pokud jste alergičtí na budesonid.

Aby se ujistil, budesonid je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

tuberkulóza (nyní nebo v minulosti)

vážná bakteriální, virové nebo houbové infekce

herpes infekce očí

cirhóza nebo jiné onemocnění jater

cukrovka

vysoký krevní tlak

osteoporóza

žaludeční vřed

glaukom

slabý imunitní systém (způsobené onemocněním nebo pomocí určitých léků); nebo

pokud máte v plánu na operaci.

Není známo, zda tento lék bude poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět.

Budesonid může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Budesonid rektální není schválen pro použití kýmkoli mladší než 18 let.

Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Nepoužívejte tento přípravek ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Neberte budesonid rektální ústy. To je pro použití pouze v konečníku.

Budesonid rektální se obvykle podává jednou ráno a jednou večer po dobu 2 týdnů. Poté budete používat tento přípravek pouze jednou denně (před spaním) po dobu 4 a více týdnů. Postupujte podle pokynů dávkování lékaře velmi opatrně.

Přečtěte si všechny informace o pacientovi, léky vodítka a instrukční listy, které jste dostali. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Pokoušet o vyprázdnění střev a močového měchýře těsně před použitím rektální pěny.

Před a po použití tohoto léku umyjte ruce.

Zahřejte lék kanystr ve svých rukou a třepe se po dobu 10 až 15 minut před každým použitím.

Po použití budesonid rektální před spaním, vyhnout se používání koupelny až do příštího rána.

Budesonid rektální pěny je hořlavý. Nepoužívejte v blízkosti vysokého tepla nebo otevřeného ohně nebo při kouření.

Pokud máte v plánu na kolonoskopii, řekni dopředu svého lékaře. Možná budete muset přestat používat budesonid rektální, zatímco vy používáte projímavý lék připravit se na kolonoskopii. Postupujte podle pokynů svého lékaře o tom, kdy začít znovu používat budesonid rektální pěny.

Máte-li použít i jiný steroidní léky, nepřestávejte používat najednou, nebo můžete mít nepříjemné abstinenční příznaky. Promluvte si se svým lékařem o zužující se svou dávky steroidů před zastavením úplně.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla.

Udržujte lék kanystr od otevřeného ohně nebo vysokou teplotou, například v autě za horkého dne. Kanystr může explodovat, pokud se dostane příliš horká. Nepropichujte nebo vypálit na prázdné rektální pěny kanystru.

Použijte zapomenutou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Nepoužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Jed nápovědy na 1-800-222-1222.

Předávkování budesonidem rektální se neočekává vyrábět život ohrožující příznaky. Nicméně, při dlouhodobém užívání vysokých steroidních dávek může vést k příznakům, jako je řídnutí kůže, snadný zraňující, změny ve tvaru nebo umístění tělesného tuku (zejména v obličeji, krku, zad a pasu), zvýšené akné nebo vousů, menstruační potíže, impotence, nebo ztráta zájmu o sex.

Vyhnout se v blízkosti lidé, kteří jsou nemocní nebo mají infekcí. Zavolejte lékaře k preventivnímu ošetření, pokud jsou vystaveny plané neštovice nebo spalničky. Tyto podmínky mohou být závažné nebo dokonce fatální u lidí, kteří používají steroidní lék.

Grapefruit a grapefruitový džus mohou interagovat s budesonidem a vést k nežádoucím vedlejším účinkům. Vyhnout se používání grapefruitu výrobků při užívání tohoto léku.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Zavolejte lékaře najednou, pokud máte

příznaky infekce – horečka, zimnice, bolest těla, zvracení, příznaky chřipky; nebo

příznaky nízkých žlázy hormonů nadledvin – zhoršení únava nebo svalová slabost, pocit točení hlavy, nevolnost, zvracení, nechutenství, průjem a hubnutí.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat

nevolnost; nebo

nízké žláza hormony nadledvin.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088.

Jiné léky mohou interagovat s budesonidem, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které používáte nyní i všechny léky spustit nebo zastavit používání.

 Cerner Multum, Inc Verze: 1,01. Datum revize: 2015-06-26, 09:31:24.