typy odchlípení sítnice – přehled témat

Existují tři typy odchlípení sítnice.

Nejčastější příčinou retinálních slz je zadní odloučení sklivce (PVD). PVD je běžnou součástí stárnutí, ve kterém sklivce gel se oddělí od sítnice. PVD je obvykle neškodné, ale někdy sklivce gel může táhnout tak tvrdě, že to slzy sítnici. se vyskytují nejčastěji na bocích (periferie) sítnice sítnice slzy, protože sklovitý gel je připojena k sítnici nejsilněji v těchto oblastech. -Li oko tekutina se pohybuje přes trhliny a vytváří pod sítnicí, sítnice může pocházet ze zadní strany oka.

Sítnice slzy často nevedou k odchlípení sítnice. Ale sítnice slzy, které se vyskytují s novými symptomy (jako vločky, záblesky světla, nebo jiné poruchy zraku), jsou mnohem pravděpodobnější, že k pokroku na oddíly. Odchlípení sítnice může být rovněž s větší pravděpodobností dojít, pokud máte jiné věci, které zvyšují riziko, například pokud jste krátkozrací, nebo pokud jste měl nedávno operaci šedého zákalu.

Trakční odchlípení sítnice dochází, když jizvy nebo jiné abnormální tkáně roste na povrchu sítnice, tahem sítnice od vrstvy pod ní. To nezpůsobuje konkrétní slzu nebo přestávku v sítnici.

Hlavní příčinou trakčního odchlípení sítnice je proliferativní retinopatie, stav nejčastěji způsobené diabetem.

Exsudativní odchlípení sítnice nastane, když krev nebo kapaliny ze střední vrstvy tkáně, která tvoří oční bulvy (cévnatky) proudí do prostoru pod sítnici a odděluje od sítnice vrstvy pod ní. Odtržení nezahrnuje trhliny v sítnici nebo trakce z sklivce.

Exsudativní odchlípení sítnice je nejčastěji komplikace jiných onemocnění nebo stavů. Ty mohou zahrnovat těžkou makulární degenerace, oční nádory, zánět cévnatky a sítnice, nebo velmi vysoký krevní tlak.