typy mrtvice: ischemická, hemoragický a Tia

Už jste se dozvěděl, že někdo vám záleží na mozkovou mrtvici? Nenechte ukvapené závěry o tom, jak ho to ovlivní. Ne všechny tahy jsou stvořeni sobě rovni. Existují tři hlavní druhy, s různými varovných příznaků a symptomů.

Všechno to začalo s bolestí hlavy – bušení bolest za levým okem -, které by nezmizí; Zdravé 37-letý v té době, Jill Bolte Taylor se snažila setřást bolest s cardioworkout. Ale to nefungovalo; Pocit skalnaté, Taylor míří k ní sprchu. Všimla si sama ztrácí koordinaci a zápasí s rovnováhou – musela se opřít o její stěnu sprchy; řev sprše se jí a její smysl, kde začala její tělo překvapil a skončil byla vyblednutí. “Moje představa o sobě bylo, že …

Vaše mozkové buňky potřebují kyslík, který je nesen krvi. Takže když mrtvice přeruší napájecí, některé buňky začnou umírat. A to vyrazí problémy, jako je ztráta paměti, zmatenost a necitlivost na jedné straně těla.

Existují tři hlavní typy mrtvice

Máte-li příznaky žádného z nich, volejte 911 hned. Čím dříve se dostanete léčit, tím méně je pravděpodobné, že budete mít dlouhodobé účinky.

Většina tahy jsou tohoto typu. Získáte je, když mastná látka zvaná plak hromadí v tepnách a zužuje je. Tento jev se nazývá ateroskleróza, a to zpomaluje průtok krve. Vzhledem k tomu, bazény, krev může shlukují a vytvářejí krevní sraženiny – a vaše tepny dostane zablokována.

Kromě ateroskleróza, některé další příčiny ischemické cévní mozkové příhody jsou

Existují dva typy ischemickou cévní mozkovou příhodou

Trombotické mrtvice. Jsou způsobeny krevní sraženinou, která tvoří v tepně, která zásobuje krví do mozku.

Embolický tahy. Dochází k nim, když sraženina formy jinde v těle a putuje cévami do mozku. Je tam dostane přilepená a zastaví tok krve.

Příznaky ischemické cévní mozkové příhody jsou závislé na které části mozku jsou ovlivněny. Mohou zahrnovat věci, jako je

Jsi větší pravděpodobnost, že mají ischemickou cévní mozkovou příhodu, pokud

Někdy se můžete dostat komplikace. Mrtvici poškozuje mozkové buňky. Čím více, že to dělá, tím více problémů můžete mít. To je důvod, proč je důležité se dostat lékařskou pomoc co nejdříve. Pokud se nechcete dostat léčbu, můžete mít problémy, jako je

Ischemi; Hemorrhagi; Tranzitorní ischemická ataka (TIA) nebo “mini-mrtvice