Typy mastektomii: částečná, preventivní, radikální

Amputaci prsu je chirurgické odstranění prsu. V minulosti, radikální mastektomie s úplného odstranění prsu byla standardní léčba rakoviny prsu. Ale chirurgické průlomy v průběhu posledních 2 let dali ženám více možností, než kdy předtím. Méně invazivní ošetření prsa nenáročných jsou pro mnoho žen nejsou k dispozici.

Různé typy mastektomii jsou k dispozici.

Get Your Personalizované proti rakovině prsu Léčba Report

Také nazvaný jednoduchý mastektomii, tímto postupem, lékař odstraní celý prs, včetně bradavky. Ale vaše mízní uzliny, malé žlázy, které jsou součástí imunitního systému, nejsou odstraněny.

Vy jste s největší pravděpodobností mít celkový mastektomii-li rakovina není ve svých lymfatických uzlinách, nebo pokud mají preventivní mastektomii, aby se omezilo riziko vzniku rakoviny prsu.

Ženy, které mají vysoké riziko vzniku rakoviny prsu se může rozhodnout, že má preventivní mastektomii, také volal profylaktické mastektomii.

Studie ukazují, že ženy s vysokým rizikem rakoviny prsu může být až 90% méně pravděpodobné, že se onemocnění po preventivní mastektomii.

Obvykle celkem mastektomii – odstranění celého prsu a bradavky – doporučuje se. V některých případech, ženy mají oba prsy odstraněny. Tento jev se nazývá dvojitý mastektomii.

Některé ženy, které jste měla rakovinu prsu v jednom prsu se rozhodne mít preventivní mastektomii odstranit druhou prsa. To může snížit riziko rakoviny znovuobjevení.

Pokud máte v plánu na rekonstrukci prsu, to může být provedeno v době preventivní mastektomii (okamžitou rekonstrukci), nebo v pozdější době (zpožděné rekonstrukci). Při rekonstrukci prsu, chirurg může používat syntetické implantáty nebo tkáňové chlopně z jiné části těla k vytvoření prsa.

Ženy s stadia I nebo rakoviny prsu ve stadiu II může mít tento postup. To je způsob, prsu nenáročných, ve kterém nádor a tkáň, které ji obklopují, jsou vše, co je odstraněn.

Váš ag; General healt; Menopauza statu; Tumor Siz; stádium nádoru (jak daleko se to šíří; grade nádoru (jeho agresivita; hormonálních receptorů statu nádor je, zda či nikoliv lymfatické uzliny jsou zapojeny