typy ledvinových kamenů – přehled témat

Existují čtyři hlavní typy ledvinových kamenů.

Nízký výdej moči; Strava s vysokým obsahem živočišných bílkovin, jako je červené maso; Zvýšení kolik alkoholu pijete; Dna; Zánětlivé onemocnění střev.

Většina ledvinové kameny jsou vyrobeny ze sloučeniny vápníku, zejména šťavelan vápenatý. fosforečnan vápenatý a jiné minerální látky také mohou být přítomny. Podmínky, které způsobují vysoké hladiny vápníku v těle, jako je například hyperparatyreózy, zvyšují riziko vápníku kamenů. Vysoké hladiny oxalátu také zvýšit riziko vápníku kamenů.

Některé léky mohou bránit vápníku kameny.

Některé ledvinové kameny jsou vyrobeny z kyseliny močové, odpadní produkt normálně prošel ven z těla močí. Jsi větší pravděpodobnost, že kameny kyseliny močové, pokud máte

Některé léky mohou zabránit nebo rozpustit kameny kyseliny močové.

Některé ledvinové kameny jsou struvitu. Mohou být také nazýván infekce kamenů, pokud k nim dojde s onemocněním ledvin nebo infekce močových cest (UTI). Tyto typy ledvinových kamenů jsou někdy také nazýván odlitkovou litiázu v případě, že růst dostatečně velký.

Struvitu mohou být závažné, protože jsou často velké kameny a mohou se objevit s infekcí. Lékařské ošetření, včetně antibiotik a odstranění kamene, je obvykle zapotřebí pro struvitu. Ženy jsou postiženy více než muži kvůli své vyšší riziko infekcí močových cest.

Méně časté jsou ledvinové kameny vyrobené z chemického nazývá cystin. Cystinové kameny se častěji vyskytují u lidí, jejichž rodiny mají podmínku, která má za následek příliš mnoho cystinu v moči (Cystinurie).

Cystinové kameny mohou být zabráněno nebo rozpuštěny medicíně. Ale to může být obtížné a nejsou příliš účinné. V případě, že kámen způsobí ucpání v močových cest, nebo je příliš velká, pak bude muset být odstraněny.