typy deprese: major, chronická, maniakální, a více typů

deprese Trends

Je to normální cítit se jednou za čas, ale pokud jste smutný většinu času, a to ovlivňuje váš každodenní život, můžete mít deprese. Je to stav, můžete zacházet s léky, mluvit s terapeutem, nebo změny vašeho životního stylu.

Ať už je příčina jakákoli, váš Prvním krokem je nechat váš lékař vědět, jak se cítíte. Ona vás může odkázat na specialistu duševního zdraví pomoci zjistit typ deprese máte. Tato diagnóza je důležitá při rozhodování o správné léčby pro vás.

Vizuální průvodce k porozumění depresi

Můžete slyšet lékař nazývají “velkou depresivní poruchou.” Ty by mohly mít tento typ pokud se cítíte v depresi po většinu času pro většinu dnů v týdnu.

Některé další příznaky, které může mít, jsou

Lékař vám mohou diagnostikovat s velkou depresí pokud máte pět nebo více z těchto příznaků po většinu dní po dobu 2 týdnů nebo déle. Alespoň jeden z příznaků, musí být depresivní nálada nebo ztráta zájmu o činnosti.

Talk terapie může pomoci. Setkáte se zdravotním specialistou duševní který vám pomůže najít způsob, jak spravovat svůj deprese. Léky zvané antidepresiva mohou být také užitečné.

Když terapie a léky nefungují, další dvě možnosti Váš lékař může doporučit, jsou

ECT používá elektrické impulsy a rTMS používá zvláštní druh magnetu ke zvýšení určité oblasti mozkové činnosti. To pomáhá ty části mozku, které řídí vaši náladu lépe pracovat.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání