Typy bradavic, příčiny, příznaky, léčba, prevence

Toto téma obsahuje informace o bradavice na jakoukoliv část těla, s výjimkou genitálií. Informace o bradavice na genitálu, genitální bradavice.

Bradavice je růst kůže způsobené některými typy viru nazývaný lidský papillomavirus (HPV). HPV infikuje horní vrstvy kůže, obvykle do těla v oblasti poraněnou pokožku. Virus způsobuje, že horní vrstva kůže rychle rostou, tvořit bradavice. Většina bradavice odejít na vlastní během několika měsíců či let.

Bradavice může růst kdekoliv na těle, a existují různé druhy. Například běžné bradavice roste nejčastěji na rukou, ale může růst kdekoliv. Plantární bradavice rostou na chodidlech.

Bradavice jsou snadno šíří přímým kontaktem s lidským papilomavirem. Můžete infikovat sami sebe opět dotýká bradavice a pak se dotýká jiné části těla. Můžete nakazit jinou osobu sdílením ručníků, holicích strojků, nebo jiných osobních předmětů. Poté, co jste měl kontakt s HPV, může trvat mnoho měsíců pomalého růstu pod kůži, než si všimnete bradavice.

Je nepravděpodobné, že dostanete bradavice pokaždé, když přijde do kontaktu s HPV. Někteří lidé mají větší šanci dostat bradavice než ostatní.

Bradavice přicházejí v široké škále tvarů a velikostí. Bradavice může být rána s hrubým povrchem, nebo může být rovný a hladký. Drobné cévy rostou do jádra bradavici jejich poskytnutí krví. V běžných i plantární bradavice, tyto cévy může vypadat jako tmavé tečky v centru bradavice je.

Bradavice jsou obvykle bezbolestná. Ale bradavice, která roste v místě, kde se vyvíjet tlak, například na prst nebo na spodní části nohy, mohou být bolestivé.

Lékař obvykle může zjistit, zda je růst kůže je bradavice při pouhém pohledu na něj. Váš lékař může odebrat vzorek bradavice a podívat se na to pod mikroskopem (kožní biopsie). To může být provedeno v případě, že není jasné, že růst je bradavice. To může být rovněž provedeno v případě, že růst kůže je tmavší než kůže, který jej obklopuje, je nepravidelná náplast na kůži, krvácení, nebo je velký a rychle rostoucí.