Typ screening diabetes 2

diabetes Trends

Diabetes 2. typu je běžným a závažným onemocněním ve Spojených státech a po celém světě. Nicméně, to je si myslel, že jedna třetina pacientů s diabetem 2. typu nejsou vědomi, že mají toto závažné onemocnění. Vzhledem k tomu, často nejsou tam žádné symptomy s diabetem 2. typu, časný screening může lidem pomoci vyhnout se vážnější komplikace tohoto onemocnění, včetně chronické hyperglykémie, která je spojená s dlouhodobým poškozením očí, ledvin, nervů, srdce a cév. Osoby s diabetem 2. typu nediagnostikované mají významně vyšší riziko mrtvice, koronární srdeční onemocnění, a onemocnění periferních cév. Jedinců s diabetem mají také větší pravděpodobnost, že abnormální cholesterol, vysoký krevní tlak, a obezita.

Podle Asociace diabetes, by měl být všichni pacienti vyšetřeni na cukrovku v tříletých intervalech počínaje ve věku 45, a to zejména lidé, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní. Pokud je přítomno více rizikových faktorů, by měl být screening provádí v mladším věku a častěji. USA preventivní služby Task Force doporučuje, aby dospělí s vysokým krevním tlakem nebo vysoká hladina cholesterolu být prováděn screening na diabetes mellitus 2. typu (inzulín -resistant diabetes), ve snaze snížit kardiovaskulárních onemocnění.

Společné rizikové faktory pro diabetes zahrnují

Test glykémie nalačno (FPG), nebo test A1C hemoglobin může být použita pro screening.

V případě, že screeningový test pro diabetes je negativní, mít i nadále navazuje screeningové testy každé tři roky nebo podle doporučení svého lékaře. Lékař však může učinit další screeningové testy používané při cukrovce, pokud on nebo ona tuší, že máte cukrovku nebo Prediabetes a vaše počáteční výsledek screeningu je negativní.

Kromě toho můžete snížit své šance na získání cukrovky zhubnout, udržet krevní tlak a lipidy na normální úrovni a cvičení pravidelně.