typ 1 u dětí: základy ošetření, co potřebujete vědět

diabetes Trends

Pokud vaše dítě nedávno byl diagnostikován s diabetem 1. typu, budete muset být velmi zapojený do její péče. Je to mnohem přijmout a učinit do rutiny, ale budete oba pochopit.

Pokud jste se dostali zdarma glucometer od svého lékaře, nemusí mít myšlenka vyzkoušet své další možnosti. Ale v těchto dnech, máte spoustu zajímavých nových možností – a to nejen glukometrů, ale i jiné zařízení, aplikací a webových stránek. To činí sledování hladiny glukózy jednodušší, efektivnější a mnohem pohodlnější.

Vysoká hladina cukru v krvi je řízena tím, že inzulín. Ale kolik člověk potřebuje, se liší, protože hladina cukru v krvi během dne mění. To znamená, že vy nebo vaše dítě bude muset kontrolovat její hladinu často přijít na to, kolik inzulínu je potřeba. zdravotní péče tým vašeho dítěte vás naučí, jak to udělat.

Vaše dítě může potřebovat její hladinu cukru v krvi kontrolována tolik jako 10 krát denně, a to i před jídlem, před spaním, před cvičením, a kdykoliv příznaky naznačují, že hladina cukru v krvi by mohly být přesouvá příliš vysoká nebo příliš nízká.

Pokud se její hladina cukru v krvi klesne příliš nízko, bude se muset jíst sacharidů-bohatých potravin (jako džus nebo cukroví), nebo použít produkt jako jsou tablety glukózy nebo gelu. Pokud klesne nebezpečně nízko, může jí potřebovat injekci glukagonu.

Vaše dítě může potřebovat inzulin korigovat vysoký obsah krevního cukru třikrát nebo čtyřikrát denně. Existují různé druhy a různé způsoby, jak dávat to do svého dítěte.