tv a děti v předškolním věku: omezuje doba tv a lepší alternativy

Co rodič nevyužil televizi obsadit své dítě čas od času? Koneckonců, mají rodiče tisíc nároky na ně. Televize může udržet vaše preschooler šťastně absorbována, když je čas, aby si večeři začala, vplížit se fuška v domácnosti, nebo si jen tak trochu sám čas.

Pravděpodobně jste také vědět, nicméně, že je důležité omezit dobu trubice děti v předškolním věku. Jak důležité? V roce 2010 společností studium 1,314 dětí vyplynulo, že více televizních děti sledoval ve věku od 2 1/2 až 1/2 4 let mezi nimi, tím méně je pravděpodobné, že byly vykonávat ve věku 10. Sledování více TV byla také spojena s vyšší body mass index (BMI) – měřítkem hmotnosti vzhledem k výšce – stejně jako nižších tříd a příjmu většího množství občerstvení a nealkoholických nápojů.

Jakmile televizní návyky zakoření, je to mnohem obtížnější táhnout děti od televizoru. Takže předškolním věku jsou skvělý čas, aby začala vytvářet dobré televizní návyky v vašeho dítěte. Zde jsou některé způsoby, jak omezit televizi a zajistit lepší aktivity pro vaše dítě.

Samozřejmě, že váš předškolák by měl trávit většinu svého času hraní, učení a interakci s vámi a ostatními lidmi. Ale když jste zaneprázdněni, zkuste zabírat svůj čas alternativu k televizi.

Pokud je to možné, zapojit svou preschooler při pracích s vámi. S trochou koštětem, může smést část místnosti jste zametání. Ten může pomoci prach nábytek nebo spustit hračku vakuum. Pokud chce dívat, jak vařit, může se naučit jména a barvy potravin. Nebo dát mu jednoduché úkoly, které dělat, jako je například přidávání a míchání ingrediencí.

Udělat aktivity koš speciální dětský. Naplňte ji s věcmi, které bude obsazeno vaše dítě na chvíli: knihy, hádanky a hračky. Udržujte koš ukryt ve skříni a přivést ho jen tehdy, když jej opravdu potřebujete. To bude mít zájem na delší dobu vaše dítě.

Kladen na CD. Zakupte si pásku nebo CD s někým čte příběhy velikých děti ‘pro váš předškolák poslouchat, když jste obsazené. Nebo nahrát sami čtení oblíbený příběh vašeho dítěte. To také pomáhá vaše dítě rozvíjet schopnosti naslouchat.