turf toe: symptomy, příčiny a léčba

Lisa B. Bernstein, M; Na červnu 05, 2015

Turf toe není termín, který chcete použít, když mluví na fotbalový trenér o své hvězdě běží zpět nebo balerína před jejím diva debutu. “Turf prst” je obyčejný termín používaný pro popis vymknutí vazů kolem palcového kloubu. I když je často spojena s fotbalisty, kteří hrají na umělý trávník, to ovlivňuje sportovci v jiných sportech, včetně fotbal, basketbal, zápas, gymnastika a tanec. Je to stav, který je způsoben rušení palec na noze nebo opakovaně tlačí off palec na noze silně jako v běhu a skákání.

Zde jsou informace o trávník k patě – co ji způsobuje, jak tomu zabránit a jak se léčí – které vám pomohou zůstat ve hře.

Trávník prst je výron do vazů kolem palce kloubu, která funguje primárně jako závěs pro umožnění pohybu nahoru a dolů. Hned za palcového kloubu v bříška chodidla jsou dvě hrachu tvaru kosti vložené do šlachy, která se pohybuje váš palec na noze. Zvané sesamoids, tyto kosti fungují jako řemenice pro šlachy a poskytnout pákového efektu, když budete chodit nebo spustit. Oni také absorbovat váhu, která tlačí na bříška chodidla.

Při chůzi nebo běhu, můžete začít každý následný krok tím, že zvýší vaši patu a nechat vaše tělesná hmotnost přišla na bříška nohou. V určitém okamžiku budete pohánět sám sebe vpřed “odrazil” vašeho palce a umožňuje vaše váha přejít na druhou nohu. V případě, že prst z nějakého důvodu zůstává na zem a nemusí zvednout, aby se zasadila vypnout, riskujete, ze náhle zranění oblast kolem kloubu. Nebo, pokud se řeší nebo klesat dopředu a špička zůstává plochý, efekt je stejný, jako byste seděli a ohýbání palec zpět rukou mimo jeho normální limit, působit proti hyperextenzi patě. Že Hyperextenční, opakovala v průběhu času nebo s takovou náhlou silou, může – způsobit výron v vazů, které obklopují kloubu.

Typicky se trávník k patě, zranění je náhlý. To je nejčastěji vidět u sportovců hrají na umělých površích, které jsou tvrdší než travnatých ploch a na které kopačky je pravděpodobnější, že držet. Může se také stát na travnaté ploše, a to zejména v případě, že bota nošení neposkytuje dostatečnou podporu nohy. Často dojde ke zranění u sportovců nosí flexibilní fotbal ve stylu boty, které umožňují nožní zatáčky příliš dopředu.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …