tunelové vidění: co periferní ztráta zraku pocit,

Jen si to představte: Vypadáš přes kukátko a dívat se přímo před sebe. Vidíte všechno nahoře, dole, a do stran. Najednou se kukátko dostane menší a menší. Vidíte všechno před sebou, ale všechno nahoře, dole, a kolem vás zčerná. Je to jako byste se dívali přes úzkou trubkou nebo tunelem vy.

Pravidelné komplexní oční vyšetření podle oční lékař jsou nezbytné pro sledování zdraví vašich očí a diagnostikovat problémy podezřelé. Kontrola polohy každého oka a jeho pohyby odhalí zkříženými očí nebo jiné formy šilhání. Zkouška může zahrnovat tyto části; Schéma s oko používá písmena klesající velikostí určit ostrost vidění na dálku; Retinoscope promítá tenký paprsek světla do oka. Při použití s ​​rotující čočky režimů (tzv …

To je to, co vám umožní vidět objekty všude kolem sebe, aniž by otočil hlavu nebo pohybující se vaše oči. To vám pomůže cítit pohyb a chodit, aniž by narazil do věcí. To je to, co používáte vidět něco “koutkem oka.”

Nejčastěji se jedná o vedlejší efekt jiných zdravotních stavů. Dva z nich, glaukom a retinitis pigmentosa, patří mezi nejčastější.

Glaukom: Toto onemocnění je způsobeno nahromaděním tekutiny a tlaku v oku. To může vést k poškození nervu, který přenáší informace z oka do mozku. Když se to stane, může dojít ke ztrátě periferní vidění. Postupem času, mohli byste přijít o všechny své zraku. Naštěstí lékaři mohou předcházet ztrátě zraku pokud zjistí vaši glaukom včas.

Retinitis pigmentosa (RP): Tato genetická porucha, poškození sítnice, část oka, která snímá světlo. Šeroslepost, je jedním z prvních příznaků. Ty by mohly mít také jen těžko říkat různé barvy od sebe. Postupem času zjistíte, změny v periferní vidění. Můžete si tuto podmínku v každém věku, ale obvykle zasahuje dospívajících a mladých dospělých. Většina lidí, kteří mají to jsou legálně slepý od 40 let.

Váš oční lékař vám test zorného pole ke kontrole na bílých míst ve své vizi – spoty možná ještě ani nevšimne.

Bude umístit zařízení miskovitý v přední části obličeje. Budete nosit náplast přes jedno oko, takže každý může být testována samostatně. I když se podíváte rovně, blikají na různých místech po celém mísy. Budete stisknout tlačítko, když vidíte světla, aniž by otočil hlavu ze strany na stranu.

Pokud máte oční onemocnění, Váš lékař může opakovat tento test každých 6 až 12 měsíců měřit změny ve vaší vizi. Lidé, kteří mají vyšší riziko pro glaukom by také měly být pravidelně testovány.