Trumenba

Terapeutické třída: Vaccine

Používá pro Trumenba

Meningokoková vakcína je účinná imunizační činidlo používané k prevenci infekce u některých skupin meningokokových bakterií. Vakcína působí tak, že způsobí vaše tělo produkovat vlastní ochranu (protilátky) proti této nemoci.

Menomune® je účinný proti skupin A, C, Y a W-135 pouze meningokokových bakterií.

Bexsero® a Trumenba® je účinný pouze proti skupině B meningokokové bakterie ..

Meningokokové infekce může způsobit život ohrožující onemocnění, jako je například meningokokové meningitidy, která postihuje mozek a meningococcemia, která má vliv na krev. Některé osoby s meningokokové meningitidě a / nebo meningococcemia také může zemřít. Tato onemocnění se častěji vyskytují u malých dětí a osob s určitými onemocněními nebo podmínek, které je činí náchylnější k meningokokové infekci nebo větší pravděpodobnost vzniku vážné problémy z meningokokovou infekci.

Očkování proti meningokokovým onemocněním se doporučuje pro osoby, které jsou vystaveni riziku získání nemoci, neboť

Menomune® je doporučen pro použití u pacientů ve věku 2 let a starších.

Bexsero® a Trumenba® je doporučen pro použití u pacientů od 10 do 25 let ..

Před použitím Trumenba

Tato vakcína je třeba věnovat pouze nebo pod dohledem lékaře.

Při rozhodování o použití vakcíny, rizika užívání vakcíny musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. U této vakcíny, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům Menomune® u dětí mladších 2 let, nicméně v některých případech děti jak mladý jak 3 měsíce věku mohou být očkovány.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům Bexsero® a Trumenba® u dětí mladších než 10 let.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům meningokokové vakcíny u dospělých starších 65 let věku. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Studie u žen naznačují, že tento lék představuje minimální riziko pro kojence při použití během kojení.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte tuto vakcínu, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Očkování se některý z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Příjem tuto vakcínu s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití této vakcíny. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují meningokokovou vakcínu. Nemusí to být specifické pro Trumenba. Přečtěte si prosím opatrně.

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník bude dávat tuto vakcínu pro vás nebo vaše dítě.

Je velmi důležité, aby váš lékař vás nebo vaše dítě zkontrolovat v pravidelných návštěv, aby se ujistil tato vakcína funguje správně a ke kontrole nežádoucích účinků.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte kašel, potíže s polykáním, závratě, rychlý srdeční tep, kopřivka, svědění, otoky nebo otoky očních víček nebo kolem očí, obličeje, rtů nebo jazyka, kožní vyrážka, svírání na hrudi, nebo neobvyklá únava nebo slabost. Může se jednat o příznaky alergické reakce na vakcínu.

Mdloby mohou vyskytnout, zatímco vy se očkování.

Správné použití meningokokové vakcíny

Hrot čepice v předplněných injekčních stříkaček obsahuje suchou přírodní gumu (derivát latexu), která může způsobovat alergické reakce u lidí, kteří jsou citliví na latex.

Je důležité, aby Váš lékař by měl vědět o všech dalších vakcín vy nebo vaše dítě nedávno přijaté, včetně chřipce.

Tato vakcína nemusí ochránit každého, kdo jej přijímá.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Bezpečnostní opatření při používání Trumenba

Trumenba Nežádoucí účinky