trioxsalen (orální podání) popis a obchodní značky

Trioxsalen patří do skupiny léků nazývaných psoraleny. Používá se spolu s ultrafialovým světlem (nalezeno ve slunečním světle a některých speciálních žárovek) v léčbě tzv psoralen a ultrafialového světla A (PUVA), k léčbě vitiligo, onemocnění, při kterém je barva kůže ztraceny. Trioxsalen mohou být také použity pro jiné podmínky, jak určí lékař.

Trioxsalen byl k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

alergie

Trioxsalen byl přerušen výrobcem v prosinci 2002.

Jakmile je přípravek byl schválen pro uvedení na trh pro určité využití, zkušenost může ukázat, že to je také užitečné pro jinými zdravotními problémy. I když toto použití není v označování výrobků, trioxsalen se používá u některých pacientů s následující zdravotní stav

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Trioxsalen je velmi silný lék, který zvyšuje citlivost kůže na sluneční světlo. Kromě což může způsobit vážné spáleniny, ne-li správně používán, bylo zaznamenáno zvýšení šance vzniku rakoviny kůže a šedého zákalu. Také, jako příliš mnoho slunečního záření, PUVA může vést k předčasnému stárnutí kůže. Z tohoto důvodu by měly být použity pouze trioxsalen podle pokynů a neměl by být používán pouze pro opalování. Před použitím tohoto léku, ujistěte se, že jste diskutovali její použití s ​​lékařem.

Tableta

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Pediatric

Ačkoli není tam žádná konkrétní informace srovnávající použití trioxsalen u dětí s použitím v jiných věkových skupinách, tento lék se neočekává, že by způsobit různé nežádoucí účinky nebo problémy u dětí, než to dělá u dospělých.

Geriatric

Mnoho léků nebyly specificky zkoumána u starších lidí. Z tohoto důvodu nemusí být známo, zda fungují přesně stejným způsobem to dělají u mladších dospělých, nebo v případě, že způsobují různé vedlejší účinky nebo problémy u starších lidí. Neexistuje žádné konkrétní informace, porovnání využívání trioxsalen u starších lidí s použitím v jiných věkových skupinách.

Kojení

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

lékové interakce

další interakce

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

dávkování

Tento lék může trvat několik týdnů nebo měsíců, aby pomohl Váš zdravotní stav. Nezvyšujte množství trioxsalen užíváte nebo trávit více času na slunci nebo pod ultrafialovou lampou. To nebude dělat lék jednat o nic víc rychleji a může vést k vážnému popálení.

Missed Dávka

Pokud tento lék narušuje váš žaludek, může být užíván s jídlem nebo mlékem.

Úložný prostor

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Zavolejte svého lékaře nebo lékárníka pokyny.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Lékař by měl zkontrolovat váš pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje a že nezpůsobuje nežádoucí účinky. by měly být zahrnuty oční vyšetření.

Tento přípravek zvyšuje citlivost vaší pokožky a rty slunečnímu světlu. Z tohoto důvodu vystavení slunci, a to i přes okenní sklo nebo při zatažené obloze, může způsobit vážné popáleniny. Pokud musíte jít ven za denního světla

Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

Vaše pokožka může být i nadále citlivá na sluneční světlo po určitou dobu po léčbě tímto přípravkem. Použít se zvýšenou opatrností po dobu nejméně 48 hodin po každém ošetření, pokud máte v plánu strávit nějaký čas na slunci. Nejsou opalovat během této doby.

Po dobu 24 hodin po užití každé dávky trioxsalen, by měla být vaše oči chráněny v denních hodinách se speciálními wraparound sluneční brýle, které zcela zablokovat nebo absorbují ultrafialové světlo (běžné sluneční brýle nejsou dostatečné). To je, aby se zabránilo šedý zákal. Váš lékař vám řekne, jaký druh sluneční brýle k použití. Tyto brýle by měly být používány i při nepřímé světlo, jako světlo procházející okenní sklo nebo při zatažené obloze.

Jíst některé potraviny, zatímco užíváte trioxsalen může zvýšit citlivost pokožky vůči slunečnímu záření. Chcete-li zabránit tomu vyhnout se jíst limetek, fíky, petržel, pastinák, hořčice, mrkev, celer a zároveň se léčíte s tímto lékem.

Tento lék může způsobit kožního tuku nebo svědění. Nicméně, poraďte se se svým lékařem před použitím cokoli na kůži k léčbě tohoto problému.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Existuje zvýšené riziko vzniku rakoviny kůže po použití trioxsalen. Pravidelně byste měli zkontrolovat své tělo a ukázat svůj lékaři jakékoliv kožní boláky, které se nehojí, nové kožní výrůstky a kožní výrůstky, které byly změněny v tom, jak vypadají nebo se cítí.

Předčasné stárnutí kůže se může objevit jako důsledek dlouhodobého trioxsalen terapie. Tento efekt je trvalé a je podobné tomu, co se stane, když se člověk sunbathes po dlouhou dobu.

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.