Tribulus: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Abrojo, Abrojos, Al-Gutub, Baijili, bulharský Tribulus Terrestris, kovový ježek, kočičí hlava, Ci Ji Li, společný Dubbletjie, Croix-de-Malte, Čertova-Thorn, Čertova-Weed, Espigón, Épine du Diable, Escarbot, německý Tribulus Terrestris, Goathead, Gokhru, G ..; Viz Všechny názvy Abrojo, Abrojos, Al-Gutub, Baijili, bulharský Tribulus Terrestris, kovový ježek, kočičí hlava, Ci Ji Li, společný Dubbletjie, Croix-de-Malte, Čertova-Thorn, Čertova-Weed, Espigón, Épine du Diable, Escarbot, německé Tribulus terrestris, Goathead, Gokhru, Gokshur, Gokshura, přírody Viagra, Puncture Vine, punkce Weed, Qutiba, Malý Caltrops, Tribule, Tribule terrestre, Tribulis, Tribulis terrestris, Tribulus terrestris; Anonymní

Tribulus je rostlina, která produkuje ovoce pokrytý trny. Říká se, že kotvičník je také známý jako punkce révy, protože páteře jsou tak ostré, že mohou srovnat veloplášťů. Lidé používají plody, listy a kořen jako lék na širokých stížností; Tribulus se používá pro problémy s ledvinami, včetně ledvinových kamenů, bolestivé močení, porucha ledvin s názvem Brightova choroba a jako “vodní pilulky” (diuretické) ke zvýšení močení, při onemocnění kůže, včetně ekzému (atopická dermatitida), lupénky, a svrab pro mužské sexuální problémy, včetně erektilní dysfunkce (ED), nedobrovolné uvolnění spermatu bez orgasmus (spermatorrhea), a ke zvýšení sexuální touhy, pro srdce a oběhový systém problémů, včetně bolesti na hrudi, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a “unavený krev “(chudokrevnost), při problémech s trávením, včetně koliky, střevní plyn (nadýmání), zácpa, a vyhnat střevní parazitickými červy, protože bolest a otok (zánět) tkáně výstelky dutiny ústní (stomatitida) a bolest v krku, a na rakovinu, zejména nosu nádorů; Ženy používají Tribulus do tónů svaly před narozením dítěte, způsobit potrat, a stimulovat tok mléka; Někteří lidé používají Tribulus na kapavku, onemocnění jater (hepatitida), zánět, bolest kloubů (revmatismu), lepru, kašel, bolesti hlavy, závratě (vertigo), chronický únavový syndrom (CFS) a zvýšení sportovní výkon. Používá se také pro stimulaci chuti k jídlu a jako adstringentní, tonikum a zlepšuje náladu.

Tribulus má chemické látky, které by mohly zvýšit některé hormony u zvířat. Nicméně, nezdá se, že zvýšení mužských hormonů (testosteronu) u lidí.

Možná Neefektivní fo; Posílení sportovní výkon. Vezmeme-Tribulus ústy, samostatně nebo v kombinaci s jinými bylinkami a doplňky, jako jsou androstenedione, nezdá se, že zvýšení tělesné složení nebo výkon cvičení u sportovců; Neplodnost. Předčasné výzkum naznačuje, že na základě zvážení konkrétního kotvičník produkt (Tribestan) ústy po dobu 30 dní zvyšuje počet spermií, pohyb spermií a objemu ejakulátu u lidí s neplodností z důvodu nízkého počtu spermií a snížené pohybu spermií. Jiný výzkum naznačuje, že užívání tohoto stejný produkt ústy po dobu 1-2 měsíců, může zvýšit libido a erekci u lidí, kteří jsou neplodní z důvodů nízké hladiny testosteronu (hypogonadismus); Nedostatečná Evidence fo; bolest na hrudi (angina pectoris). Rozvoj výzkum naznačuje Tribulus extrakt užívá ústy může snížit příznaky anginy pectoris; Ekzém (atopická dermatitida). Tribulus užívá ústy v kombinaci s dalšími 9 bylin (Zemaphyte) může vést ke snížení ohnisek zarudnutí a kožní u dospělých a dětí s určitým typem ekzému zvané nonexudative atopický ekzém. Jiné výzkumy však nevykazuje žádný účinek; Erektilní dysfunkce (ED); “Unavený krev” (anémie); Rakovina; kašle; Střevní plyn (plynatost); Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Tribulus pro tyto účely.

Tribulus doplňky jsou možná SAFE pro většinu lidí, pokud jsou užívány ústy na krátkou dobu. Byly bezpečně používat ve výzkumných studiích trvajících až 8 týdnů. Bezpečnost Dlouhodobá Tribulus není známa; Jíst páteře pokrytý ovoce Tribulus je pravděpodobné nebezpečné. Tam byla zpráva o vážný problém plic související s jíst ovoce; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Užívání Tribulus během těhotenství je potenciálně nebezpečné. výzkumu na zvířatech ukazují, že kotvičník mohlo poškodit vývoj plodu. Není dostatek poznatků o bezpečnosti použití Tribulus během kojení. To je nejlepší nepoužívat Tribulus, pokud jste těhotná nebo kojící; Problémy s prostatou nebo rakovina prostaty: Existuje obava, že kotvičník by mohly vytvářet podmínky s prostatou, jako je benigní hyperplazie prostaty (BHP) nebo rakoviny prostaty horší. Rozvoj výzkum naznačuje, že kotvičník může zvýšit hmotnost prostaty; Diabetes. Tribulus může dojít ke snížení hladiny cukru v krvi. Dávka s diabetem léky může být nutné upravit vašeho poskytovatele zdravotní péče; Chirurgie: Tribulus může mít vliv na hladinu cukru v krvi. To by mohlo zasahovat do krevního cukru v průběhu a po operaci. Přestat používat Tribulus nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Tribulus může mít vliv jako pilulka vody nebo “diuretikum”. Vezmeme-Tribulus mohou snižovat, jak dobře se tělo zbaví lithia. Tím se může zvýšit, kolik lithium je v těle a způsobit vážné vedlejší účinky. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím tohoto produktu, pokud užíváte lithium. možná nutné změnit Vaši dávku lithia.

Tribulus může dojít ke snížení hladiny cukru v krvi. Diabetes léky jsou také použity ke snížení hladiny cukru v krvi. Užívání Tribulus spolu s diabetem léky může způsobit hladina cukru v krvi jít příliš nízká. Sledovat hladinu cukru v krvi pečlivě. Možná je třeba změnit dávku vašeho diabetu léky; Některé léky používané k léčbě cukrovky patří glimepirid (Amaryl), glyburid (DiaBeta, Glynase PRESTAB, Micronase), inzulín, pioglitazon (Actos), rosiglitazon (Avandia), chlorpropamid (Diabinese), glipizidu (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) a další ,

Příslušná dávka Tribulus závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Tribulus. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Adimoelja, A. Fytochemikálie a průlom tradičních bylin při řízení sexuálních dysfunkcí. Int J Androl 200; 23 Suppl 2: 82 – 84.

Ali, N. A., Julich, W. D., Kusnick, C., a Lindequist, U. Screening jemenských léčivých rostlin pro antibakteriálními a cytotoxické aktivity. J Ethnopharmacol. 200; 74 (2): 173-179.

Kohut, ML, Thompson, JR, Campbell, J. Brown, GA, Vukovich, MD, Jackson, DA, a král, DS Požití doplněk stravy obsahující dehydroepiandrosteron (DHEA) a androstendion má minimální vliv na imunitní funkce u středního věku mužů. J Am Coll Nutr 200; 22 (5): 363-371.

Adaikan, P. G., Gauthaman, K., Prasad, R. N., a Ng, S. C. Proerectile farmakologické účinky Tribulus terrestris extrakt na králičí corpus cavernosum. Ann Acad.Med Singapore 200; 29 (1): 22 až 26.

Adams ME. Humbuk kolem glukosamin. Lancet 199; 354: 353-4.

Al-Ali M, S Wahbi, Twaij H, Al-Badr A. Tribulus terrestris: Předběžná studie svého diuretikum a kontraktilních účinků a porovnání s Zea mays. J Ethnopharmacol 200; 85: 257-60.

Anand R, Patnaik GK, Srivastava S, a kol. Vyhodnocení antiurolithiatic aktivity Tribulus terrestris. International Journal of Farmakognozie 199; 32 (3): 217-224.

Antonio J, J Uelmen, Rodriguez R, Earnest C. Účinky Tribulus terrestris na složení těla a cvičení výkon u mužů odporu-vyškoleni. Int J Sport Nutr Metab Exerc 200; 10: 208-15.

Bedir, E. a Khan, I. A. New steroidní glykosidy z plodů Tribulus terrestris. J Nat Prod 200; 63 (12): 1699-1701.

Bedir, E., Khan, I. A. a Walker, A. L. biologicky aktivní steroidní glykosidy z Tribulus terrestris. Pharmazie 200; 57 (7): 491-493.

Bourke, C. A., Stevens, G. R. a Carrigan, M. J. Pohybové účinky u ovcí alkaloidů identifikovaných v australském Tribulus terrestris. Aust.Vet.J 199; 69 (7): 163-165.

Hnědý GA, Vukovich MD, Martini ER, et al. Vliv androstendion-bylinné doplňků na sérové ​​koncentrace pohlavních hormonů v 30- až 59-letých mužů. Int J Vitam Nutr Res 200; 71: 293-301.

Hnědý GA, Vukovich MD, Martini ER, et al. Endokrinní a lipidů reakce na chronické androstenediol-bylinné doplňků na 30 až 58 let starých mužů. J Am Coll Nutr 200; 20: 520-8.

Hnědý GA, Vukovich MD, Reifenrath TA, et al. Vliv anabolických prekurzorů na sérové ​​koncentrace testosteronu a přizpůsobení tréninku u mladých mužů. Int J Sport Nutr Metab Exerc 200; 10: 340-59.

Conrad, J., Dinchev, D., Klaiber, I., Mika, S., Kostova, I., a Kraus, W. Román furostanol saponiny z Tribulus terrestris bulharského původu. Fitoterapia 200; 75 (2): 117-122.

De Combarieu E, Fuzzati N, Lovati M, Mercalliho E. Furostanol saponiny z Tribulus terrestris. Fitoterapia 200; 74: 583-91.

Deepak M, Dipankar G, Prashanth D, et al. Tribulosin a beta-sitosterol-D-glukosid, že antimikrobní principy Tribulus terrestris. Phytomedicine 200; 9: 753-6.

Deng, Y., Yang, L., a An, S. L. [Účinek Tribulus terrestris L odvar z různých koncentracích na aktivitu tyrosinázy a šíření melanocytů]. Di Yi.Jun.Yi.Da.Xue.Xue.Bao. 200; 22 (11): 1017-1019.

Dudley JP. Bilaterální pneumotorax vyplývající z odstranění bronchoskopickou ovocných punkce révy. Ann Otol Rhinol Laryngol 198; 92: 396-7.

Fung AY, Podívejte PC, Chong Ly, et al. Kontrolované studie tradiční čínské bylinné medicíny v čínských pacientů s neposlušným atopické dermatitidy. Int J Dermatol 199; 38: 387-92.

Gauthaman K, Adaikan PG, Prasad RN. Afrodiziakální vlastnosti Tribulus terrestris extrakt (Protodioscin) v normálních a kastrovaných krys. Life Sci 200; 71: 1385-1396.

Gauthaman K, Adaikan PG. Vliv Tribulus terrestris na nikotinamidadenindinukleotidfosfát-diaphorase činnost a androgenní receptory v krysím mozku. J Ethnopharmacol 200; 96: 127 až 32.

Glastonbury, J. R., Doughty, F. R., Whitaker, S. J., a seržant, E. syndrom hepatogenous fotosenzitivity, připomínající geeldikkop, v ovce pasoucí se Tribulus terrestris. Aust Vet J 198; 61 (10): 314-316.

Golik A, D Modai, Averbukh Z, et al. Zinek metabolismus u pacientů léčených kaptoprilem oproti enalaprilu. Metabolismus 199; 39: 665-7.

Hong CH, Hur SK, Oh OJ, et al. Vyhodnocení přírodních produktů na inhibici indukovatelné cyklooxygenázy (COX-2) a syntázy oxidu dusnatého (iNOS) v kultivovaných myších makrofázích. J Ethnopharmacol 200; 83: 153-9.

Huang, J. W., Tan, C. H., Jiang, S. H., a Zhu, D. Y. Terrestrinins A a B, dva nové steroidní saponiny z Tribulus terrestris. J Asian Nat Prod Res 200; 5 (4): 285-290.

Jacob, R. H. a Peet, R. L. otrava ovcí a koz podle Tribulis terrestris (caltrop). Aust Vet J 198; 64 (9): 288-289.

Jameel, J. K., Kneeshaw, P. J., Rao, V. S. a Drew, P. J. gynekomastie a rostlinného produktu “Tribulis terrestris”. Prsa 200; 13 (5): 428-430.

Joshi, V. S., Parekh, B. B., Joshi, M. J., a Vaidya, A. D. Inhibice růstu močových Dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého krystalů vodných extraktů Tribulus terrestris a Bergenia ligulata. Urol.Res 200; 33 (2): 80-86.

Kumanov F, Bozadzhieva E, Platonova M, a kol. [Klinické zkoušky Tribestan]. Savr Med 198; 4: 211-215.

Li M, Qu W, Wang Y, et al. [Hypoglycemické působení saponinu z Tribulus terrestris] Zhong Yao Cai 200; 25: 420-2.

Neychev, V. K. a Mitev, V. I. afrodiziakální bylinu Tribulus terrestris nemá žádný vliv na produkci androgenů u mladých mužů. J Ethnopharmacol. 200; října; 101 (1-3): 319-23

Protich, M., Cvetkov, D., Nalbanski, B., Stanislavov, R., a Katsarova, M. [Klinická studie z tribestan přípravku u neplodných mužů]. Akush.Ginekol (Sofiia) 198.; 22 (4): 326-329.

Raos, M., Bumber, Z., a Kovac, K. [A bronchiální polyp a cizí těleso v dospívající]. Lijec.Vjesn. 200; 123 (7-8): 177-178.

Seth, S. D. a Jagadeesh, G. srdeční činnost Tribulus terrestris. Indian J. Med Res 197; 64 (12): 1821-1825.

Seth, S. D. a Prabhakar, M. C. Předběžné farmakologické výzkumy Tribulus terrestris, Linn. (Gokhru) část 1. Indian J Med Sci 197; 28 (9): 377-380.

Sharifi AM, Darabi R, Akbarloo N. Studie antihypertenzní mechanismu Tribulus terrestris v 2K1C hypertenzních potkanů: Role tkáně aktivity ACE. Life Sci 200; 73: 2963-71.

Sheehan M, Rustin MHA, Atherton DJ, et al. Účinnost tradiční čínské bylinné terapie u dospělých atopické dermatitidy. Lancet 199; 340: 13-17.

Sheehan MP, Atherton DJ. Kontrolované studie tradičních čínských léčivých rostlin v širokém non-exsudativní atopický ekzém. Br J Dermatol 199; 126: 179-84.

Sun, B., Qu, W. J., Zhang, X. L., Yang, H. J., Zhuang, X. Y., a Zhang, P. [Vyšetřování na inhibiční a apoptózu vyvolávající účinky saponiny z Tribulus terrestris na hepatomu buněčné linie BEL-7402]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 29 (7): 681-684.

Sun, B., Qu, W., a Bai, Z. [Inhibiční účinek saponinů z Tribulus terrestris na Bcap-37 rakoviny prsu buněčné linie in vitro]. Zhong.Yao Cai. 200; 26 (2): 104-106.

Tabakova, P., Dimitrov, M., Ognyanov, K., a kol. Klinické studie Tribestan u žen s endokrinním sterilitu. Dokumentace pro registraci (nepublikované) 1999.

Tsetkov D., Karapandov M. a M. Taskov [Vitation: Vliv na některých formách mužské neplodnosti]. Med-Biol Inf 198; 1: 27-30.

Twaij HA, Elisha EE, Khalid RM a kol. Analgetické studie na některých iráckých léčivých rostlin. International Journal of Crude Drug Research 198; 25 (4): 251-254.

Walker D, Bird A, Flora T, O’Sullivan B. Některé efekty krmení Tribulus terrestris, Ipomoea lonchophylla a semeno Abelmoschus ficulneus na vývoj plodu a výsledek těhotenství u ovcí. Reprod Fertil Dev 199; 4: 135-44.

Wang B, Ma L, Liu T. 406 případy anginy pectoris v ischemické choroby srdeční léčených saponinu z Tribulus terrestris. Chung Hsi I Chieh Ho Chih Tsa 199; 10: 85-7.

Wilkins AL, et al. Fotosenzitivita v Jižní Africe. IX. Struktura objasnění beta-glukosidáza ošetřené saponiny z Tribulus terrestis a identifikace saponinů chemotypy jihoafrického T. terrestis. Onderstepoort Journal Veterinární Res 199; 63: 327-34.

Zarkova S. [steroidní saponiny Tribulus terrestris L. mají povzbuzující účinek na sexuální funkce]. Rev Port Ciencias Vet 198; 79 (470): 117-126.

Zhang W, Leonard T, Vana-Hextall F, et al. Čínský bylinný lék na atopický ekzém. Cochrane Database Syst Rev 200; 4: CD002291.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese