transuretrální mikrovlnná terapie (TUMT) pro léčbu benigní hyperplazie prostaty

V transuretrální mikrovlnnou terapii (TUMT), nástroj (tzv anténa), který vysílá mikrovlnné energie je vložena přes močovou trubici do místa uvnitř prostaty. Mikrovlnná energie se pak použije k ohřevu uvnitř prostaty. Chladící kapalina cirkuluje kolem mikrovlnné antény, aby se zabránilo poškození tepla ze stěny močové trubice. Aby se zabránilo teploty dostaly příliš vysoko mimo prostatu, teplotní čidlo se vloží do mužova konečníku v průběhu řízení. Je-li teplota v konečníku zvyšuje příliš mnoho, léčba se automaticky vypne, dokud teplota neklesne zpět dolů.

Tato léčba se provádí v rámci jedné relace. To obvykle nevyžaduje pobyt přes noc v nemocnici. Během procedury je třeba obecně nebo spinální anestézii.

Mikrovlnná terapie je také známý jako chlazeného tepelného terapii nebo názvem použitého zařízení.

Jste obvykle schopni jít domů po operaci. Nemusí být schopen močit a může vyžadovat katetrizaci vypouštět močový měchýř. Pro většinu lidí, to trvá týden nebo méně.

Kompletní neschopnost močit (retence moči). Možná budete muset mít trubice vložené přímo přes břišní stěnu do močového měchýře, aby odtok moči (suprapubický katetru); Silné nutkání na močení (hyperaktivního měchýře), který může také způsobit úniku moči (urgentní inkontinence); Podráždění močové trubice a krev v moči (i když ne tolik jako u TURP).

Obvykle můžete vrátit do práce 1 až 2 dny po ukončení léčby. Sexuální aktivita může být obnoveno 1 až 2 týdny po operaci.

TUMT se provádí pomoci zmírnit příznaky benigní hyperplazie prostaty (BHP). Je to volba pro muže, kteří chtějí víc než léky pro léčbu příznaků.

Jedna studie ukázala, že TUMT zlepšené symptomy a moč proudí lépe než alfa-blokátory, terazosin při kontrole 6 měsíců a 18 měsíců později. 1

Studie zjistí, že TUMT nezlepší příznaky a proud moči stejně jako TURP dělá. 1

Hlavní komplikace TUMT zahrnují: 1

Muži, kteří mají TUMT neztrácejí tolik krve jako muži, kteří mají TURP. Takže muži, kteří mají TUMT mají menší potřebu krevní transfúze. Mají také menší problém s retrográdní ejakulace než muži, kteří mají TURP.

Zprávy varují, že v malém počtu případů postup způsobil vážná zranění a komplikace, včetně poškození penisu a močové trubice. Zranění si vyžádaly urostomies, částečnou amputaci penisu a další postupy. V prosinci 2000, US Food and Drug Administration (FDA) vydal varování o těchto zranění.

Většina studií využívající TUMT byly omezeny malým počtem účastníků, krátkou dobu studia, a omezené follow-up s účastníky po uplynutí zkušební skončila.

Tento postup se nedoporučuje pro muže, kteří mají rakovinu prostaty nebo pro muže, kteří jsou s podezřením na rakovinu prostaty.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

McNicholas T, Kirby R (2011). Benigní hyperplazie prostaty, datum vyhledávání července 2009. Online verze BMJ klinický důkaz: http: //www.clinicalevidence.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; J. Curtis nikl, MD, FRCSC – Urology

14.října 2014