top srdce zdravé potraviny: nejlepší potraviny pro kardiovaskulární zdraví

Mnoho potravin může pomoci udržet své srdce v celé své kráse. Někteří pomáhají snižovat krevní tlak. Jiní udržet hladinu cholesterolu v řadě. Takže přidat tyto položky do nákupního košíku

Tento zaoceánské ryba je nejlepší volba, protože je bohatá na omega-3 mastných kyselin. “Omega-3 mastné kyseliny mají anti-koagulační účinek, takže udržet vaše krev teče,” říká Rachel Johnson, PhD, RD, Bickford profesor výživy na University of Vermont. Pomáhají také snížit hladinu triglyceridů (typ tuku, který může vést ke vzniku srdečních onemocnění).

Cílem pro nejméně dvou porcí tučné ryby každý týden, říká Heart Association. Dávka je 3,5 unce. To je o trochu větší než počítačové myši.

Další možnosti: tuňák, pstruh, sardinky, makrely a.

Okusování na 5 uncí ořechů každý týden může snížit riziko srdečních onemocnění na polovinu. Vlašské ořechy mají spoustu “dobrých” tuků. Při použití těchto mononenasycené tuky místo nasycených tuků (jako je například máslo), můžete snížit své “špatný” LDL cholesterol a zvýšit svou “dobrého” HDL cholesterolu.

Vlašské ořechy jsou také dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin. (Nemají stejný typ omega-3 jsou ryby, ačkoli.)

Další možnosti: mandle, kešu, pistácie, lněné semínko, a Chia semena.

Tyto plody jsou nahrány s polyfenolů – antioxidantů, které vyčistit volné radikály, které způsobují poškození v těle. Dodávají také vláken a vitamín C, které jsou obě spojeny s nižším rizikem mrtvice.

Druhou možností; Nějaké bobule – jahody, borůvky, ostružiny – jsou skvělé volby. Ovoce a zelenina jsou obecně vynikající volbou, protože jejich živin a vlákniny.

“Mléčné výrobky jsou bohaté na draslík, a která má účinek krevní tlak snižující,” říká Johnson. Zvolíte-li s nízkým obsahem tuku nebo bez tuku mléka a mléčných výrobků, dostanete malý k žádnému obsahem nasycených tuků, druh tuku, který může zvýšit hladinu cholesterolu.

Další možnosti: Většina ovoce a zeleniny mají také nějaký draslík, říká Johnson. Banány, pomeranče, brambory a jsou zvláště dobrým zdrojem.

Cizrna a jiné luštěniny (čočka, fazole jiných druhů), jsou zdrojem prvotřídní rozpustné vlákniny – druh vlákniny, která může snížit “špatný” LDL cholesterolu. Pokud si koupíte konzervy fazolí, podívejte se na nízkým obsahem sodíku nebo bez soli a přidá odrůd (sodný může zvýšit krevní tlak). Opláchněte vodou smýt žádnou přidanou sůl.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky