Top 6 mýtů: o balenou vodu

Balená voda – již více než 10 miliard $ průmysl – je nejrychleji rostoucí kategorií nápoj ve Spojených státech, ale je to dobré pro vás? Tady je čistá pravda.

Ne nutně. Zatímco etikety oplývala o balenou vodu, že “začíná jako sněhové vločky” nebo “vyplývá z hluboko uvnitř svěží zelené sopek”, mezi 25 a 40 procent z balené vody pochází z méně exotických zdroj: zásoby obecní vodovod území USA. (Plnění lahví firmy kupovat vodu a filtrovat, a některé přidat minerálů.) To opravdu není špatná věc: Environmental Protection Agency dohlíží obecní kvalitu vody, zatímco Food and Drug Administration sleduje balenou wate; v některých případech, kódy EPA jsou přísnější.

Dále jen “nejčistší” voda – destilovaná voda se všemi minerálů a solí odstraněny – chutná FLA; to je sodík, vápník, hořčík, a chloridy, které dávají vodu jeho chuť. “Off” chuť vody z vodovodu je chlóru; pokud jste před chladem, že v nádobě s přiléhavým víčkem, chuť chlóru bude pryč přes noc.

“Vitamíny, barevné, byliny, bílkoviny, a všechny ostatní přírůstky do vody – to jsou marketingový trik,” říká Marion Nestle, Ph.D., profesor výživy studií na New York University. Navíc, přísady jsou obvykle skrovné porce vitamínů, které opravdu potřebujete v jeden den, dodává Amy Subar, Ph.D., odborník na výživu s National Cancer Institute. Vylepšené vody obvykle obsahují cukry a umělé příchuti dohodu přisladit a může zabalit více kalorií než dietní sodu. Když přijde na poskytování fluorid, voda z vodovodu obvykle vyhrává, i když tento prvek je stále častěji přidává do balených vod.

Institute of Medicine doporučuje asi 91 uncí (o něco více než 11 8-brýle unce) denních tekutiny pro ženy. Ale tady je to věc: To očekává 80 procent z toho, že přijde z vody, džus, káva, čaj či jiné nápoje a zbývajících 20 procent z potravy. To znamená, že pokud budete pít 12-unce šálek kávy a 12-unce plechovku dietní sodu, budete potřebovat pouze 48 více uncí (tři 16-unce brýle nebo za čtyři plechovky od limonády “) za den.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky