tipů pro získání výhod, jež celozrnných

Jíst více celozrnných výrobků je snadný způsob, jak vaše strava zdravější. Celá zrna jsou plné živin, včetně bílkovin, vlákniny, vitamínů skupiny B, antioxidanty, a stopové prvky (železo, zinek, měď a hořčík). Dieta bohatá na celých zrn bylo prokázáno, že snižuje riziko srdečních onemocnění, diabetes typu 2, obezity a některých forem rakoviny. Celozrnné strava také může zlepšit zdravotní stav střev tím, že pomáhá udržovat pravidelné stolice a podpořit růst zdravých bakterií v tlustém střevě.

Celozrnné cor; Celá oves / oatmea; Popcor; Brown ric; Celá ry; Celozrnné Barle; Wild ric; Buckwhea; tritical; Bulgur (popraskané pšenice, Mille, Quino, Sorghu 100% celozrnná mouka

Přesto se průměrná sní méně než jedna porce za den, a více než 40% nikdy jíst celá zrna vůbec. Mladí dospělí získat menší než jedna porce denně.

Proč? Pro jednu věc, že ​​to není vždy snadné určit přesně, které potraviny jsou celozrnné. Skenovat z chleba, cereálií nebo svačinu obal, a prakticky každý, kdo prosazuje své celozrnným dobrotu. Ale ne všechny z nich jsou skutečně celozrnné. Termíny jako “vícezrnné”, “100% pšenice”, “popraskané pšenice”, “organické”, “pumpernickel”, “otruby” a “kamenné zemi” může znít jako zdravý, ale nikdo ve skutečnosti ukazuje, že produkt je celozrnný.

Také, mnoho lidí má dojem, že celá zrna prostě nechutná, nebo že je obtížné je pracovat do jejich každodenní stravy.

Abychom vám pomohli začít sklízet plody strava bohatá na celá zrna, dostal fakta o tom, jak zjistit, které potraviny jsou vyrobeny z celých zrn, spolu s návrhy, jak se vešly doporučených porcí do své zdravé stravovací plán.

Celé zrno obsahuje všechny jedlé části zrna, včetně otrub, klíčků a endospermu. Celá zrna mohou být použity intaktní nebo rekombinované, tak dlouho, dokud všechny součásti jsou přítomny v přirozeném poměru. Uznat celá zrna, aby byl tento seznam po ruce, když jdete do supermarketu a vybrat některý z následujících zrn

Ale co když kupujete zpracované produkty, jako bochník chleba? Asi víte, aby se zabránilo výrobky z “rafinované” pšenice. Ale věděli jste, že někteří výrobci pás vnější vrstvy otrub off celé jádro pšenice, použijte rafinovanou pšeničnou mouku, přidáme na melasu obarvit to hnědé, a nazývat to “100% pšenice ‘chléb? To je pravda – ale není to celá zrna.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky