tinea versicolor – přehled témat

Tinea versicolor (řekněme “TIH-nee-uh Ver-Sih-Kuh-ler”) je plísňová infekce, která způsobuje mnoho malé, ploché skvrny na kůži. Skvrny mohou být potrhlý ​​nebo mírně svědí. Mnoho drobné skvrnky mohou splývat s velkým skvrnitým oblastem, obvykle na olejových částí horní části těla, jako je hrudníku a zad. Skvrny mohou být buď světlejší nebo tmavší než okolní kůže kolem nich.

Tinea versicolor je způsobena houbou. Tato houba žije kolem nás, a to i na kůži. Za normálních okolností, pravidelné mytí a sprchování odstraňuje odumřelé kůže a hub (více než jedna houba). Ale v horkém a vlhkém počasí, jako v létě nebo v tropických oblastech, houby mohou růst rychleji. Protože se tyto houby rostou co do počtu, jejich přirozená rovnováha na kůži je ovlivněna, normální barvu kožní změny, a objevují skvrny.

Lidé s mastnou pleť, zejména dospívajících a mladých dospělých, mají větší šanci dostat tinea versicolor. To nešíří z člověka na člověka.

Ostatní věci, které zvyšují svou šanci na získání pityriasis versicolor zahrnují

Příznaky tinea versicolor patří malé, ploché, kulaté nebo oválné skvrny, které se mohou v průběhu času tvoří záplaty. Skvrny se vyskytují na mastnou oblastech kůže na horní části hrudníku, zad, nebo paže, nebo méně často, na stehnech, krku nebo obličeje.

Skvrny mohou být světlejší nebo tmavší než okolní kůže kolem nich. Pokud je vaše pokožka má tendenci se dostat tmavší s slunění, skvrny mohou být lépe vidět v létě, protože nemají opalovat se zbytkem vaší pokožky. U lidí, jejichž kůže je lehčí během zimy, skvrny může být těžší v tomto ročním období vidět.

Tyto skvrny jsou ploché a mohou být bílé, růžové, červené, pálením, nebo hnědé, v závislosti na barvě pleti. skvrny každou osobu jsou obvykle jen jednu barvu. Strakaté kůže může být šupinatá. I když to není běžné, že vaše pokožka může svědit, zvláště když jsou horké.

Mít narušeným imunitním systémem, který může nastat v průběhu těhotenství nebo z některých onemocnění; Používání některých léků, jako jsou například kortikosteroidy, antibiotika, nebo antikoncepční pilulky.