theanin: použití a rizika

Theanin je aminokyselina, stavební kámen pro protein. Je to přirozeně vyskytuje v čajových lístků, zejména zelený čaj. Mnoho lidí pít zelený čaj, protože jim pomáhá cítit se v klidu.

Theanin doplňky mohou pomoci se lidé cítí více uvolněný a nižší úzkost, ukázaly některé dřívější studie. Theanin doplňky pomohl chlapců s ADHD lépe spát v jedné malé studii. Další malá studie ukázala, že v kombinaci s kofeinem, může Theanin zostřit myšlení. Více výzkum je potřeboval vidět, jak Theanin ovlivňuje tyto podmínky.

Lidé, kteří pijí zelený čaj – což je vysoko v Theanin – měli nižší riziko vzniku cévní mozkové příhody, jedna studie zjistila. Nevíme, jestli je to Theanin nebo jiná složka zeleného čaje, který měl výhodu.

Některé živočišné a laboratorní studie ukazují, že theanin mohl pomoci s demencí, vysoký krevní tlak, a nezdravé hladiny cholesterolu. Theanin by také mohla zvýšit výhody – a snížení vedlejších účinků – některé léky pro léčbu rakoviny. Ale my ještě nevědí, zda by Theanin doplňky mají tyto výhody u lidí. Potřebujeme více výzkumů, abyste měli jistotu.

Standardní dávky Theanin nebyly nastaveny v každém stavu. Složky v doplňcích se může měnit v širokém rozmezí. Proto je velmi obtížné stanovit standardní dávku.

Theanin je nalezená v čaji, zejména zelený čaj. To je také nalezené v houbách.

Informujte svého lékaře o jakýchkoli doplňků užíváte, i když jsou přirozené. Tímto způsobem, váš lékař může zkontrolovat případné vedlejší účinky nebo interakce s léky.

Doplňky nejsou regulovány FDA.

ZDROJE

Fundukian, L. J., editor, The Gale Encyclopedia of Alternative Medicine uvádí, 3. vydání, 2009.

Webové stránky Memorial Sloan-Kettering Cancer Center: “O byliny:. Theanin”

Databáze web přírodních léčiv Komplexní: “Theanin.”

Rakel D. Integrative Medicine, 3. vydání, Saunders, 2012.

Natural Standardní: “Theanin (L-theanin).”

Který živin; Chybí vám?