Tepelná keratoplastika pro dalekozrakost – přehled témat

Tepelná keratoplastika je druh refrakční chirurgie, které používá teplo pro změnu tvaru rohovky oka. Chirurg používá zařízení zmenšit kolagenová vlákna v rohovce. To způsobuje trvalé jizvy na rohovce. I když léčba není účinná pro těžkou dalekozrakost (dalekozrakosti), bylo prokázáno, že opravit mírné až středně závažné dalekozrakost. Tepelná keratoplastika lze aplikovat pomocí laseru (bezkontaktní), nebo sond (kontakt).

Laser thermokeratoplasty (LTK) zahrnuje aplikaci pulsy laserového světla při tvorbě kruhu, na rohovce. Tento ohřívá kolagenu a mění tvar rohovky. Skutečná doba léčení je jen několik vteřin pro každé oko. LTK byl schválen pro osoby nad 40 let věku, kteří mají mírnou hyperopií 2,5 dioptrií nebo méně. Tam je nějaké nepříjemné pocity po zákroku, včetně očekávaného počátečního nadměrná zraku.

Vodivé keratoplastika (CK) je relativně nová metoda, která může léčit mírné až středně závažné dalekozrakost. Kontaktní sonda dodává radiofrekvenční energie na více místech na rohovce, smršťování kolagenu a strmější centrální rohovku. Ošetření trvá méně než 1 minutu na každé oko.

Nevýhodou postupu obsahovat počáteční nadměrné korekce, neschopnost léčbě astigmatismus, zjizvení rohovky, a možnost vyvolání astigmatismus. Také korekce nesmí trvat, takže možná budete muset znovu mít postup.