Syndrom toxického šoku – přehled témat

Dámské zdravotní Trends

Syndrom toxického šoku (TSS) je vzácné onemocnění, které se stane najednou po infekci. To rychle může poškodit několik různých orgánů, včetně plic, ledvin a jater, a to může být smrtící. Vzhledem k tomu, syndrom toxického šoku zhorší rychle, to vyžaduje lékařskou péči hned.

Infekce způsobené strep nebo staph bakterií může vést k syndromu toxického šoku. Tyto bakterie jsou časté a obvykle nezpůsobují problémy. Jen ve vzácných případech, toxiny vstoupit do krevního řečiště a způsobovat závažné imunitní reakci. Tato reakce způsobuje příznaky TSS.

Pokud jste měli TSS, je více pravděpodobné, že ji znovu získat. 1, 2

příznaky otravy zhorší rychle a může být smrtelná do 2 dnů. symptomy zahrnují

Dalšími příznaky TSS mohou zahrnovat

Syndrom toxického šoku způsobené streptokokem nejčastěji dochází po porodu, chřipka (influenza), plané neštovice, chirurgie, drobných kožních řezů či zranění, nebo zranění, která příčinou vzniku modřin, ale nesmí zlomit kůži; Syndrom toxického šoku způsobený staph nejčastěji dochází po tampon je uložen v příliš dlouho (menstruační TSS), nebo po operaci (nonmenstrual TSS).

S náhlé, závažné příznaky je jedním z nejdůležitějších stopy, které mohou mít syndrom toxického šoku. Pokud si myslíte, že máte TSS, vyhledejte lékařskou péči hned.

Náhlá horečka nad 102 ° F (39 ° C); Známky šoku, včetně nízkým krevním tlakem a rychlý srdeční tep, nevolnost, zvracení nebo mdloby nebo pocit slabosti, neklidný nebo zmatený; Vyrážky, která vypadá jako spálení sluncem. Vyrážka může být na několik oblastí těla, nebo jen v určitých místech, jako jsou podpaží nebo tříslech; Silná bolest v infikované rány nebo zranění.

Těžká chřipka-jako symptomy, jako jsou bolesti svalů a bolesti, žaludeční křeče, bolesti hlavy nebo bolest v krku; Zarudnutí uvnitř nosu a úst; Pinkeye (zánět spojivek); Měřítka, odlupování kůže, zejména na dlaních a chodidlech.

Lékaři obvykle diagnostikovat syndrom toxického šoku na základě vašich příznaků. Testy mohou pomoci ukázat, zda stafylokok nebo strep bakterie způsobující infekci. Testy můžete potřebovat zahrnovat

Krevní testy; Testy na tělních tekutin nebo tkání; Hrudníku X-ray, hledat známky poškození plic; Vyšetření k vyloučení jiných infekcí, jako jsou infekce krve (sepse), Rocky Mountain skvrnitý tyfus, leptospiróza a břišní tyfus.