super-vegetariáni: brukvovité zeleniny

Co dělat, brokolice, květák, růžičková kapusta, kapusta, zelí, a bok choy mají společného?

Jsou všichni členové brukvovité, nebo zelí, rodina zeleniny. A všichni obsahují fytochemikálie, vitamíny a minerály a vlákninu, které jsou pro vaše zdraví důležitější (ačkoli někteří mají více než ostatní.)

Ve skutečnosti, zdravotnické agentury doporučují, aby jíme několik porcí za týden brukvovité zeleniny – a to z dobrého důvodu.

Jedním z velkých důvodů, proč jíst hodně brukvovité zeleniny, je to, že může pomoci snížit riziko vzniku rakoviny.

Přehled výzkumu zveřejněného v čísle časopisu Journal of Asociace dietetická z října 1996 ukázal, že 70% nebo více ze studie prokázaly souvislost mezi brukvovité zeleniny a ochranou proti rakovině.

Různé složky v brukvovité zeleniny, které byly spojeny s nižším rizikem s rakovinou. Někteří prokázaly schopnost zastavit růst rakovinných buněk pro nádorů prsu, děložní sliznice (endometria), plic, tlustého střeva, jater a děložního hrdla, v závislosti na ústavu pro výzkum rakoviny. A studie, které sledují diety lidí v průběhu času bylo zjištěno, že strava s vysokým obsahem brukvovité zelenině jsou spojeny s nižší mírou rakoviny prostaty.

Laboratorní studie ukazují, že jeden z fytochemikálie nachází v brukvovité zeleniny – sulforaphane – může stimulovat enzymy v těle, které detoxikují karcinogeny dříve, než se poškodí buňky, říká Matthew Wallig, DVM, PhD. Prostřednictvím různých mechanismů, další dvě sloučeniny nacházející se v brukvovité zelenině – indol 3-karbinol a crambene – jsou rovněž podezřelí z aktivace detoxikační enzymy.

Další výzkum naznačuje, že určité důležité synergie mezi různými sloučeninami v brukvovité zeleniny. Wallig, profesor srovnávací patologie na University of Illinois v Urbana-Champaign, zjistil, že crambene je aktivnější v kombinaci s indol-3-karbinolu.

Dalším způsobem, brukvovité zeleniny mohou chránit proti rakovině je snížením oxidačního stresu. Oxidační stres je přetížení škodlivých molekul zvaných kyslíkové radikály prosté, které jsou generovány v těle. Snížení těchto volných radikálů může snížit riziko tlustého střeva, plic, prostaty, prsu, a dalších typů rakoviny.

Ve studii financovanou z National Cancer Institute, 20 účastníků byli vyzýváni k jídlu 1 až 2 šálky brukvovité zeleniny denně. Po třech týdnech se měří množství oxidačního stresu v jejich těle. Pak, po třítýdenní vymývací období, účastníci studie bylo řečeno, aby se multivitamin s vlákninou. Opět platí, že oxidační stres se měří tři týdny později.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky