štítná žláza-stimulovat hormon (TSH): TSH úrovně testu

Dámské zdravotní Trends

Krevní test štítné žlázy -stimulating hormon (TSH) se používá ke kontrole na problémy štítné žlázy. TSH je produkován, když hypothalamus uvolňuje látku zvanou thyrotropin -releasing hormon (TRH). TRH pak spouští hypofýzu k uvolnění TSH.

Je třeba trijodtyronin (T3) a tyroxin (T4) pro normální růst mozku, zejména během prvních 3 let života. Dítě, jehož štítná žláza nevytváří dostatek hormonu štítné žlázy (kongenitální hypotyreózy) může v závažných případech, být mentálně retardované. Starší děti také potřebují hormony štítné žlázy růst a vyvíjet se normálně.

Tato zkouška může být provedena ve stejnou dobu jako testy na měření T3 a T4.

Zkouška na štítné žlázy stimulující hormon (TSH) je děláno

Informujte svého lékaře, pokud jste měl nějaké testy, ve kterých jste dostali s radioaktivními látkami nebo měl rentgeny, které používaly jód barvivo během posledních 4 až 6 týdnů. Vaše výsledky testů nemusí být správný, pokud jste měl jodové kontrastní látky před tím, než se štítnou žlázu stimulující hormon (TSH) test.

Zjistěte, zda štítná žláza funguje správně; Underactive štítné žlázy (hypotyreóza) může způsobit příznaky, jako je přibývání na váze, únava, suchá kůže, zácpa, pocit, že je příliš studené, nebo časté menstruaci; Zvýšenou funkci štítné žlázy (hypertyreóza) může způsobit příznaky, jako je úbytek hmotnosti, zrychlený srdeční tep, nervozita, průjem, pocit, že je příliš horko, nebo nepravidelný menstruační období.