s použitím mamografie odhalit rakovinu prsu

Mamografie používá speciální rentgenové snímky pro detekci abnormální výrůstky nebo změny v prsní tkáni.

Ve screeningu mamogram, prsa je X-rayed od shora dolů a ze strany na stranu. Diagnostická mamogram zaměřuje na určité kousku nebo oblasti abnormální tkáně.

Mamografie a jiné důležité Screeningové testy Všechny ženy potřebují

Mamografie jsou prováděny jako součást pravidelné fyzické zkoušky poskytnout základní reference pro budoucí porovnání nebo vyhodnotit jakékoliv neobvyklé změny v prsu.

Mamografické vyšetření může pomoci svého poskytovatele zdravotní péče rozhodnout, zda paušální, růst, nebo v případě změny prsu potřebuje další testování. Mamogram se používá také hledat hrudky, které jsou příliš malé, aby se cítil během fyzické zkoušky.

Mamografie je váš nejlepší obranou proti rakovině prsu, protože může odhalit onemocnění v raném stádiu, často dříve, než to může být cítil během prsa zkoušky. Výzkum jasně ukázala, že mamografie může zvýšit přežití rakoviny prsu.

Informujte svého lékaře nebo technikovi provedením testu, pokud jste těhotná nebo si myslíte, že byste mohla být těhotná.

Žádné změny ve stravování jsou nezbytné. Vezměte si své léky, jako obvykle.

Nenoste tělo prášek, krém, deodorant nebo krém na prsou den testu. Tyto látky mohou být v rozporu s rentgenovými paprsky.

V době mamogram, budete vyzváni k odstranění veškerého oblečení nad pasem a budete mít nemocniční šaty na sebe. Možná budete chtít nosit dvoudílné oblečení den testu.

Budete vyzváni k odstranění veškeré šperky.

Registrovaní mamografie technologové provést test. Většina mamografie technologové jsou ženy. Lékař se specializuje na interpretaci zobrazovací studia (radiolog), bude interpretovat rentgeny.