rajčata a brokolice: 2 antioxidační elektrárny výbuchy

Rajčata jsou načteny se zdravotními ochranné antioxidanty, jako lykopen, vitamin C a vitamin A – přesto mají velmi málo kalorií. Pokud nemáte rajčata v letní zahrádce, zamiřte do trhu místní farmáře. Vyzvednout nějaké brokolici, taky.

Užijte si misku rajčatová polévka, spolu se salátem představovat růžičky brokolice; Přidejte brokolici na rajčat pasty polevy na své oblíbené pizzy; SautĂbroccoli kvítky, cibuli a houby korunovat svou omáčky.

Výzkum je naváděcí v o ochranných živin Brokolice je. To je ponořený do důležitých fytochemikálií: beta-karotenu, indolů a isothiokyanáty – vše rakovina -fighting sloučenin. Brokolice také fenethyl-ITC (PEITC), který je vytvořen, když se zelenina nebo vyjmutím žvýkat – a bylo prokázáno, v laboratorních experimentech, se zabít rakovinné buňky.

Jak vařené rajčata a brukvovité zeleniny – brokolice, květák a zelí – bylo prokázáno, že pomáhají při prevenci rakoviny, zejména rakoviny prostaty. Nyní, výzkum naznačuje, že jíst rajčata a brokolice dohromady má ještě silnější účinky na zdraví.

Mezník Studie publikovaná v Cancer Research ukázal, že nádory prostaty rostl mnohem pomaleji u potkanů ​​krmených jak rajče a brokolice prášek, ve srovnání s krysách, které jedly buď brokolice nebo rajčatový prášek sám, nebo potkanů ​​daných lykopen jako doplněk k jejich pravidelnou stravou.

Je to synergický efekt rakovina-bojovat se všichni můžeme mít prospěch z – ale pro dosažení maximálního účinku, musíš opravit rajčata a brokolice tak akorát.

“Tyto phytonutrients v rajčatech se více koncentrovaný a biologicky dostupné, když jsou rajčata vařené v omáčce nebo pastě a jedl s trochou oleje,” píše Josef Pizzorno, MD, hostitel “s integrativní medicíny a wellness blogu.

S brokolicí, že je to právě naopak – převaření zabije své živiny. Pára nebo sautĂbroccoli na lehkou váhu. Vzhledem k tomu, zdravé sloučeniny brokolice se objevují teprve poté, co byla řezat, sekat kvítky na polovinu nebo čtvrtinu; necháme pět minut před vařením.

Rajčata by měla být pevná a intenzivně zbarvené, když si je koupíte, radí Kathleen M. Zelman, LD, RD, MPH, je ředitel výživy. Skladovat při pokojové teplotě, a jíst během několika dnů.

Konzervované na kostičky nakrájené rajčata jsou výživná doplňkem do salátů, těstovin, polévek, rendlíky nebo propadů – takže udržet je po ruce, Zelman naznačuje. Přidejte sušenými rajčaty nebo pražené červené papriky na tyto pokrmy, pro ještě lepší barvu, výživy a chuti.

Chcete-li získat rajče-and-brokolice účinek, Pizzorno navrhne

Také nezapomeňte předkrmy: růžičky brokolice, hroznový rajčata, celer, mrkev, suchary, a namáčí. Toast vaše dobré zdraví se sklenicí rajčatové šťávy!

Zdroje: Funkce:; “Tipy na dietní jídla na léto.” Medical News: “křupavé vegetariáni v boji proti rakovině.” CDC: “5 Winte; Superfoods:. Brokolice” za předpokladu, v collaboratio; s Healthwise: “rakoviny prostaty:. Prevence” Blog: Integrativ; Medicína a wellness, 10.4.2007, Adams, K. Cancer výzk; Ledni 15, 2007, vol 67: pp 835-843.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky