rady, jak předcházet anální trhliny

Anální trhlina je trhlina v jemné tkáně, která linky vaše řitního otvoru. Obvykle způsobit krvácení a silné bolesti.

Pokud jste zácpu, kolem velké, tvrdé nebo suché stolice může způsobit anální trhliny. Získat dostatek vlákniny ve stravě – zejména z ovoce a zeleniny – mohou pomoci předejít zácpě, ačkoli.

Získat 20 až 35 gramů vlákniny za den. Potraviny, které jsou dobrým zdrojem zahrnovat

Pokud se vám nedaří získat dostatek vlákniny prostřednictvím svého jídelníčku, zkuste doplňky vlákna.

Ať už budete jíst více vlákniny bohatých potravin nebo vzít doplňky, které zvýší váš příjem postupně, dokud si všimnete měkčí, více-časté pohyby střev. Také pijte dostatek tekutin, jak si vzít na více vlákniny. To vám pomůže vyhnout nadýmání a plyn.

Které vám mohou pomoci předejít zácpě. Pít hodně tekutin přidá tekutiny do svého systému, který může dělat stolice měkčí a snadněji se projít. Ujistěte se, že pít víc, když je počasí teplejší nebo jak jste se více fyzicky aktivní.

Ne všechny nápoje jsou dobrou volbou pro pobyt hydratované. Příliš mnoho alkoholu vás může vysychat. Také, ačkoli caffeinated nápoj vám může pomoci jít na záchod, příliš mnoho kofeinu může vás vysychat stejně.

Jednou z nejčastějších příčin zácpy je nedostatek tělesné aktivity. Cvičení po dobu nejméně 30 minut po většinu dní, které pomohou udržet váš trávicí systém do pohybu a v dobré kondici. Pracovat na 150 minut nebo více za týden.

Pokud se vám vaše tělo řekne, že je čas mít pohyb střev, nedávejte ho až později. Čekání příliš dlouhé nebo příliš často může oslabit signály, které umožňují víte, že je čas jít. Čím déle budete držet v, sušičku a těžší to může dostat, což je těžší projít.