pupeční šňůra péče – Přehled téma

Poté, co pupeční šňůra je řez při narození, pařez tkáně zůstává připojena k pupíku vašeho dítěte (pupek). Pařez postupně vysychá a shrivels až odpadne, obvykle 1 až 2 týdnů po narození. Je důležité, aby si udržet pupečníkovou pařez a okolní kůži čisté a suché. Tato základní péče pomáhá zabránit infekci. To může také pomoci pupečníkovou pahýl odpadávat a pupek rychleji hojit.

Jemně čistí pupečníkovou pahýl vašeho dítěte a okolní kůži alespoň jednou denně a v případě potřeby při výměně plen či koupele.

Pařez obvykle klesá na 1 až 2 týdny, ale někdy to trvá déle. I nadále čistit okolí pupku alespoň jednou denně, dokud pupek úplně uzdravil.

Můžete pomoci pupeční šňůra pahýl vaše dítě spadne a hojí rychleji tím, že drží ho v suchu mezi čištěním.

Udržujte plenky svého dítěte složenou pod pupečníkové pařez. Pokud skládání nefunguje správně, zkuste vysekávání prostor v přední části pleny (předtím, než ji dát na své dítě), aby pahýl styku se vzduchem. To také pomáhá zabránit obsah plenky, jako je moč, z dráždí pahýl; Koupat své dítě pečlivě. Udržujte pupečníkovou pahýl nad vodní hladinou, dokud pahýl odpadne a léčí. Mnoho vaničky jsou mírně šikmé. To vám pomůže umístit své dítě za houbou lázni a pomáhá udržovat pupeční šňůru ven z vody.

Většina pupeční šňůra pařezy vypadat hůř než ve skutečnosti jsou. Hned po porodu pupeční šňůra pahýl obvykle vypadá bílá a lesklá a mohou cítit mírně vlhký. Vzhledem k tomu, pařez vysychá a léčí, může to vypadat, hnědé, šedé nebo dokonce černé. To je normální. Obvykle žádné problémy se bude vyvíjet tak dlouho, jak si udržet v čistotě a suchu; Pupeční šňůra pahýl obvykle odpadává v 1 až 2 týdny. Někdy pahýl odpadne před prvním týdnu. Jindy, pařez může zůstat déle; Můžete si všimnout červené, syrové vyhlížející místo hned po pahýl odpadne. Malé množství kapaliny někdy zabarvený krví může vytékat ven z pupku. Je normální, že to vydrží až 2 týdny po pahýl odpadne. Pokud se neléčí, nebo zcela vyschnout během 2 týdnů, kontaktujte svého lékaře.