pšenice alergie

Pšenice alergie je alergická reakce na potraviny obsahující pšenici, jeden z nejlepších osmi potravinových alergenů ve Spojených státech. Alergické reakce mohou být výsledkem jíst pšenice, ale také, v některých případech, inhalací pšeničné mouky. Pšenice lze nalézt v mnoha potravinách, včetně těch, možná není podezření, jako je pivo, sojové omáčky a kečupu.

Vyhnout pšenice je primární léčba alergií na pšenici. Léky mohou být nezbytné pro správu alergické reakce, pokud jste náhodou jíst pšenice.

Pšenice alergie je někdy zaměňována s celiakií, ale tyto podmínky se liší. Pšenice alergie generuje alergii způsobující protilátky k proteinům se nachází v pšenici. U lidí s celiakií, určitý protein v pšenici – lepek – způsobuje abnormální imunitní reakci systému.

Dítě nebo dospělý s alergií na pšenici je pravděpodobné, že se objeví příznaky během několika minut až hodin po jídle něco, co obsahuje pšenici. Pšenice alergie příznaky patří

Většina malých dětí s alergií na pšenici přerůst ji ve věku 3 až 5.

Pro některé lidi, pšenice alergie může způsobit život ohrožující reakci zvanou anafylaxe. Kromě jiných příznaků a projevů alergií na pšenici, anafylaxe může způsobit

Pokud někdo projeví příznaky anafylaxe, navštivte svého lékaře nebo místní číslo tísňového volání. Anafylaxe je lékařská pohotovost, která vyžaduje okamžitou péči.

anafylaxe

Kdy navštívit lékaře

Máte-li podezření, že vy nebo vaše dítě je alergický na pšenici nebo jiné potraviny, navštivte svého lékaře.

Pokud máte alergií na pšenici, expozice vůči pšeničného proteinu připraví imunitní systém pro alergické reakce. Můžete si vytvořit alergii na některou ze čtyř tříd pšeničných proteinů – albumin, globulin, gliadinu a lepku.

Zdroje pšeničných proteinů

Některé zdroje pšeničných proteinů jsou zřejmé, jako je chléb, ale všechny pšeničné bílkoviny – a lepek zejména – lze nalézt v mnoha připravené potraviny a dokonce v některých kosmetických, koupele a hrát těsto. Potraviny, které mohou zahrnovat pšeničné proteiny zahrnují

Pšenice závislé, námahou indukovaná anafylaxe

Pokud máte alergii na pšenici, můžete být rovněž alergičtí na ječmen, oves a žito – ale šance je mizivá. Pokud si nejste alergičtí na nějaké jiné než pšeničná zrna, pšenice bez strava je méně omezující než bezlepkovou dietu.

Co můžeš udělat

Někteří lidé s alergií na pšenici objeví příznaky pouze v případě, že vykonávají během několika hodin po jídle pšenici. Změny Cvičení indukované v těle, a to buď vyvolat alergickou reakci nebo zhoršit imunitní odezvu systému na pšeničné bílkoviny. Tato podmínka má obvykle za následek život ohrožující anafylaxe.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Některé faktory mohou dát vystaveny většímu riziku vzniku alergie pšenice

léky

Viz svého lékaře, pokud máte podezření, že Vy nebo Vaše dítě má alergii na pšenici nebo jinou alergii. Zavolejte svého rodinného lékaře nebo vašeho dítěte pediatr, který vás může odkázat na specialistu na alergie (alergie) pro některé diagnostické testy.

Připravit na schůzku, aby seznam pro svého lékaře, který zahrnuje

Také seznam otázek požádat svého lékaře, jako je

Neváhejte klást další otázky, stejně.

Lékař je pravděpodobné, že vám položit řadu otázek, včetně

Fyzická zkouška, detailní anamnéza a některé testy pomůže váš lékař provést diagnózu. Zkoušky nebo diagnostické nástroje mohou zahrnovat

kožní test. Drobné kapky čištěné alergenových extraktů – včetně výtažků pro pšeničné proteiny – jsou vztyčené na povrch pokožky, a to buď na předloktí nebo horní části zad. Po 15 minutách, lékař nebo zdravotní sestra hledá příznaky alergické reakce.

Pokud vyvinete červené, svědící bouli, kde byl extrakt z pšeničných bílkovin vztyčené na kůži, můžete být alergičtí na pšenici. Nejběžnějším vedlejším účinkem těchto kožních testů je svědění a zarudnutí.

Vyhnout pšeničné proteiny, je nejlepší léčba alergií na pšenici. Vzhledem k tomu, pšeničné proteiny objevují v tolika připravovaných jídel, číst etikety výrobků opatrně.

Resuscitační

Pohotovostní lékařská péče je nezbytná pro každého, kdo má anafylaktické reakci na pšenici, a to i poté, co dostal injekci adrenalinu. Měli byste navštívit co nejdříve svého lékaře nebo místní číslo tísňového volání.

Můžete podniknout kroky, aby se zabránilo vystavení pšeničných proteinů a zajistit neodkladnou léčbu, když jste omylem vystaven pšenice.

navštivte svého lékaře