Proto jsou moje plíce přetížené? srdeční selhání, zánět plic, COPD, astmatu a dalších

Myslíte si těsnost nebo tíže na hrudi někdy? Existuje spoustu důvodů, proč se můžete cítit tímto způsobem. Můžete mít rýmu, nebo by to mohlo být něco vážnějšího. Promluvte si se svým lékařem, aby zjistili, co se děje. Bude chtít vědět, jestli máte jiné příznaky, které mohou pomoci určit váš zdravotní stav.

Nechcete, pohrávat si, zda vaše příznaky mohou znamenat infarkt. Bolest na hrudi je jedním z nich. Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte také některý z nich

Jedná se o závažný stav, který začíná, když vaše srdce není čerpadlo tak silně, jak by měl. Když se to stane, krev a tekutina může zálohovat v plicích.

Ty by mohly získat

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků.

Je to plicní infekce, která se dostanete z bakterií, virů nebo plísní. Mnohokrát to začíná jako chřipka. Můžete mít pocit, dušnost nebo získat další příznaky, jako je

Viz svého lékaře, pokud některý z nich se vám nestane, nebo si myslíte, že byste mohli mít zápal plic.

Vy jste asi příliš obeznámeni s kýchání, kašel, ucpaný nos a které jdou spolu s chladem. Ale to může udělat vaše plíce přeplněné, taky. Dýchací cesty, zanítí a vytvářet dodatečné hlenu. Ty by mohly začít kašlání některé z nich nahoru.

Získat dostatek odpočinku a pít hodně tekutin, která pomáhá tenké hlenu v plicích.

To je někdy nazýváno emfyzém nebo chronická bronchitida, a to může udělat krátký dech. Kouření způsobuje tuto nemoc většinu času.

Když máte CHOPN, dýchacích cest v plicích zanítí a zahustit, což znamená méně kyslíku přijde a méně oxidu uhličitého zhasne. V průběhu doby, dušnost zhoršuje.

Lékař vám může dát léky, které vám pomohou zvládat příznaky. Pokud potíže zhorší, může být nutné použít kyslíkovou nádrž na pomoc s dýchacím potíže.